Keyifli Bir Gezi Rehberi: Balkanların Parisi Bükreş

Bükreş Gezi Rehberi ülkemizden birçok kişinin ilk durakları olan Balkan gezisi için son derece önemli bir rota olacaktır. Bükreş gezi rehberi ülkemize birkaç saat mesafede olan Romanya’yı keşfetmek isteyenlere yardımcı olacaktır.

Keyifli Bir Gezi Rehberi: Balkanların Parisi Bükreş

Bükreş gezi rehberi ülkemize birkaç saat mesafede olan Romanya’yı keşfetmek isteyenlere yardımcı olacaktır. Yeşilin en güzel renkleriyle dolu Romanya, Bosfor ekspresle ekonomik olarak ulaşabileceğiniz bir başkent oluyor. Çok özel bir mimarisi olan bu kent, ekonomik olarak gezebileceğiniz Balkan ülkelerinden biri olarak öne çıkacaktır.

Romanya’nın en kalabalık bölgesi olan ve 2 milyondan fazla nüfusa sahip olan bu kent, aynı zamanda ekonomik gücü ve refah düzeyi en yüksek şehirdir. Toplu taşıma, konaklama ve alkol oldukça ucuzdur. Aynı zamanda en ekonomik seyahat seçenekleri de bu kente yapılabilir. Ulaşım sağlamak istediğinizde bu kente uçak, tren ve kara yolculuğuyla gidebilirsiniz.

Bükreş’te Nerede Kalınır?

Bükreş’te gezilecek yerler listesi hazırlayarak gezinize kolayca hazırlanabilirsiniz. Hafta içi günleri tercih ederek son derece ucuz bir gezi rehberi oluşturmanızın mümkün olduğu bu kentte, konaklama ve yeme içme sorununuz pek olmaz. Çok sayıda öğrencinin ilk yurt dışı durağı bu kent olmaktadır. Ayrıca birkaç ay öncesinden yapacağınız rezervasyonlar işinize yarayacaktır. Para birimi olarak Rumen Leyi kullanılıyor. Türk Lirasına oranla değerinin daha yüksek olduğu bu para birimi 2024 yılına kadar kullanılacak. Bu yüzden Euro kadar yüksek maliyetlere neden olmayacaktır.

Keyifli Bir Gezi Rehberi: Balkanların Parisi Bükreş - Resim 1

Bükreş Gezilecek Yerler

Gezilecek yerler açısından çok seçeneğin olmadığı Bükreş gezisinde birçok durağı 1 günde tamamlayabilirsiniz. Gezmek istediğinizde Bükreş’i yeniden keşfetmenizi sağlayacak alternatifler bulabilirsiniz. İşte Bükreş için gezi duraklarınız!

Aziz Anthony Kilisesi

Aziz Anthony Kilisesi tam 550 yıl önce inşa edilmiştir. Kont Drakulayı keşfetmeye gidenlerin ihtişamıyla büyülendiği bu yapı son derece özel bir mimariye sahiptir. Bükreş gezisi duraklarının vazgeçilmezleriden olan bu bölgede yer alan Kont Dracula’nın sarayı da oldukça ilgi çekicidir.

Köy Müzesi

Zafer Takı’na oldukça yakın konumda olan ve memnun kalacağınız seçeneklerle öne çıkan müzede çok sayıda tarihi mekana ev sahipliği yapan köy vardır. Romenlerin yaşadığı gerçek evlerin sergilendiği açık hava müzesinde farklı dünyaları keşfedebilirsiniz. 17 ve 20. yüzyıl köylerinin en güzel evlerinin bulunduğu bu alanda bazı evleri gezmeniz için ziyarete açık halde bırakıldıkları da gezinizin bonusu olabilir.

Bükreş Opera Binası

Parayla gezebileceğiniz bu binanın en önemli özelliği halktan toplanan paralarla yapılmış olmasıdır. İhtişamını her zaman korumuş olan bu tarihi yapıyı incelemek istediğinizde bilet satın alarak gezebilirsiniz.

Keyifli Bir Gezi Rehberi: Balkanların Parisi Bükreş - Resim 3

Catroceni Sarayı

1679 yılında inşa edilen ve Cumhurbaşkanının ikameti olan bu yapı birçok kişinin gözdesi oldu. Saraydaki birçok odayı edebilirsiniz. Günümüzde müze olarak kullanılmaktadır. Sadece bir kısmı ziyarete açık olan saray Romanya tarihin en güzel örneklerinden biridir. Rehber eşliğinde ziyaret edebilirsiniz.

Ion Voicu Park

Grădina Icoanei Parkı rengarenk çiçekleri keşfedebileceğiniz güzel bir şehir parkı olarak dikkat çekiyor. Bükreş konaklama ve gezi planlama sürecinize mutlaka bu güzel parkı dahil edin.

SONRAKİ HABER