KGM, SGK ve DHMİ'den Kiralık ve Satılık Gayrimenkul İlanları

Kamu kurum ve kuruluşları kendilerine ait olan gayrimenkullerin satışı yada kiralanması için ihale duyuruları yayımlıyorlar.

KGM, SGK ve DHMİ'den Kiralık ve Satılık Gayrimenkul İlanları

Kamu kurum ve kuruluşları kendilerine ait olan gayrimenkullerin satışı yada kiralanması için ihale duyuruları yayımlıyorlar. Şubat ayının son günleri kapsamında bu ihale ilanları yenilendi. 3 kamu kurumu tarafından gün içerisinde ilan edilen ihale ilanlarını derledik.

3 KAMU KURUMUNDAN GAYRİMENKUL SATIŞ İHALESİ

Kamu kurumları tarafından yayımlanan duyurular kapsamında farklı özelliklerde gayrimenkuller, taşınmazlar ya devri yapılacak yada 1, 3, 5 yada 10 yıllık sürelerle kiralanacak. Emlak365.com olarak bizlerde haberlerimizde kamu kurumları tarafından yayımlanan satılık ve kiralık taşınmaz ihale ilanlarını sürekli aktarıyoruz. Bu haberimizde de 3 kamu kurumunun ilanlarını derledik. Karayolları Bölge Müdürlüğü, Sosyal Güvenlik Kurumu ve Devlet Hava Meydanları İşletmesi tarafından yayımlanan duyurularla çeşitli gayrimenkullerin satışı veya kiralanması yapılacak.

İLANLARA GÖRE

Söz konusu kamu kurumlarının yayımladıkları duyurularda yer alan detayları ana başlıkları aktarıyoruz. Aşağıda yer alan gayrimenkuller için ihaleye katılacak olan vatandaşların neler yapması gerektiğini de haberimizin altında paylaştık. İşte kamu kurumlarına dair o duyurular.

* Denizli Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü'ne ait 2 adet arsa ihaleyle satılacaktır.

* Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü Hizmet binası erkek kuaför mahalli ihaleyle kiraya verilecektir.

* Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü Tokat Turhal'da 1.797 m2 tarla ihale ile satılacaktır.

İHALE SÜRECİNE DAHİL OLMAK İÇİN NELER YAPILMASI GEREKİYOR?

Öncelikle ihale sürecine dahil olmak için vatandaşların yayımlanan ilanlara ve başvuru kılavuzlarına ulaşması gerekiyor. Bunun için istekliler ilk adım olarak Karayolları Bölge Müdürlüğü, Sosyal Güvenlik Kurumu ve Devlet Hava Meydanları İşletmesi kurumlarının resmi web siteleri üzerinden, il milli emlak müdürlüklerinin internet sayfalarından yada Basın İlan Kurumu - Resmi İlan Portalı (ilan. gov.tr) isimli internet sitesi üzerinden ihale başvuru kılavuzlarına ulaşabilirler.

İHALE İŞLEMLERİ İÇİN İLK ADIM

Söz konusu gayrimenkul satışı yada kiralanması için ilk adım bu 3 kamu kurumunun yayımladığı ihale şartnamesinin alınması gerekiyor. Karayolları Bölge Müdürlüğü, Sosyal Güvenlik Kurumu ve Devlet Hava Meydanları İşletmesi bu kurumlar ilgili birimlerinde ihale şartnamelerini ilan ettiler. Vatandaşlar bu birimlerden şartnameleri ücretsiz görebilecekler.

Genel olarak koşullara uyan vatandaşlar ihale şartnamesini alacaklar. Ardından ihale şartnamesinde yer alan başvuru evraklarını derleyecekler. Bu evraklar gerçek için farklı, tüzel başvurular için ayrı olarak uygulanıyor. Daha sonra geçici teminat bedelini yatıran vatandaşlar makbuz ve diğer evraklarla kurumlara başvurularını yapıyorlar.

SONRAKİ HABER