Kılıçdaroğlu 3 Aylık Faturasını Ödedi, Elektriği Açıldı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, zamları protesto etmek amacıyla 3 aydır ödemediği faturasını ödedi ve 21 Nisan'da kesilen elektriği açıldı.

Gündem 28.04.2022 - 16:16 28.04.2022 - 16:16 Gülşah Konuk Akın

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yapılan zamları protesto etmek için zamlar geri çekilene kadar faturalarını ödemeyeceğini açıklamıştı. Üç aydır fatura ödemeyen Kılıçdaroğlu'nun evinin elektriği 21 Nisan 2022'de kesilmişti. Evinin elektriğinin kesilmesinin ardından açıklama yapan Kılıçdaroğlu, eşiyle bir hafta boyunca karanlıkta oturacağını, adalet için kilometrelerce yol yürüdüğünü şimdi de karanlıkta kalacağını söylemişti. Birkaç gün karanlıkta kalan Kılıçdaroğlu'nun ve eşinin görüntüleri gündem olmuştu. Elektriği kesik olan evinde gençler ile çay içen sohbet eden Kılıçdaroğlu, elektrik faturasını ödeyeceğini açıklamıştı.

kılıçdaroğluE

Elektriğinin kesildiği gün açıklama yapan CHP Lideri, 1 hafta boyunca faturasını ödemeyeceğini söylemişti. Bir haftalık sürenin sona ermesi üzerine bu sabah saatlerin elektrik faturasını ödedi. Faturanın ödenmesi üzerine ekipler eve gelerek elektriği açtı. 3 aydır ödenmeyen fatura faizi ile ortalama 1000 TL'ye çıktı. Kılıçdaroğlu 28 TL de açma kapama ücreti ödedi. 

kemalkılıçdaroğluelektrikfaturası

NE OLMUŞTU?
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz şubat ayında Twitter üzerinden bir video paylaşarak yüksek gelen elektrik faturalarına tepki göstermişti. Elektrik faturalarındaki KDV'nin %1'e düşürülmesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a öneride bulunmuştu. Tepkisini dile getirmek için 3 ay boyunca faturasını ödemedi. Elektrik faturasının son ödeme tarihi geçtikten sonra ekipler elektriği kesiyor. 65 yaş üstündeki kişilere ise 3 ay veriliyor. 65 yaş üstü olan Kemal Kılıçdaroğlu da faturasını 3 ay boyunca ödemeyince elektriği kesilmişti.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@