Kılıçdaroğlu CHP'nin Adayı Olursa İmamoğlu İYİ Parti'nin Adayı Olur İddiası

Millet İttifakının seçimlerde kimi aday göstereceğine ilişkin ortaya atılan iddialara bir yenisi eklendi. İşte CHP ile İYİ Parti'ye yönelik o iddia.

Gündem 02.09.2021 - 16:39 02.09.2021 - 16:39 Mustafa KARAGÖZ

Cumhurbaşkanlığı Seçimlerine dair çok fazla iddia gündemde dolaşır oldu. Ortaya atılan iddialarda isimleri geçen çok sayıda isim olurken öne çıkan adaylar Kemal Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş oldu. 

Son iddia da ise CHP ile İYİ Parti hakkında bir iddia gündeme geldi. O iddia Genar Araştırma Şirketi’nin sahibi İhsan Aktaş tarafından dile getirildi. 

İMAMOĞLU İYİ PARTİ'NİN ADAYI OLUR İDDİASI

Genar Araştırma Şirketi Başkanı İhsan Aktaş, Independent Türkçe'den Ali Kemal Erdem'e açıklamalarda bulundu. Siyaset gündemini ele alan Aktaş, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanlığı adaylığına dair konuştu.

Seçim sürecinde tartışmanın CHP içinde parti yönetimi ile belediye başkanları arasında olacağını iddia eden Genar Araştırma Şirketi Başkanı Aktaş, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile İYİ Parti arasında ki işbirliğinin güçleneceğini ifade etti. İmamoğlu'nun İBB seçimlerini kazanmasının ardından İYİ Parti ile birçok ittifak yaptığını ifade eden Aktaş bu yakınlaşmanın cumhurbaşkanlığı adaylığına kadar gidebileceğini söyledi.

İhsan Aktaş konuşmasında cumhurbaşkanlığı seçimlerine dair "CHP kurumsalını belediyeye pek yaklaştırmadı. Kılıçdaroğlu aday olursa İmamoğlu, İyi Parti’nin adayı olarak ortaya çıkabilir" tahmininde bulundu. İhsan Aktaş konuşmasında ayrıca HDP desteği olmadan Millet İttifakı’nda kimin aday olacağı tartışmalarının çok önemli olmadığı iddiasında bulundu. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@