Kılıçdaroğlu Ekrem İmamoğlu'nun Karadeniz Turuna İlişkin İlk Kez Konuştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun tartışmalara neden olan Karadeniz turuna ilişkin ilk kez görüşlerini açıkladı.

Gündem 13.05.2022 - 17:15 13.05.2022 - 17:15 Gülşah Konuk Akın

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Karadeniz turuna ilişkin ilk kez Halk TV Yazarı Fikret Bila'ya konuştu. Geziden bilgisi olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, onayı da olduğunu ve geziyi gayet normal karşıladığını söyledi. İmamoğlu'nun popüler bir isim olmasından ötürü gezinin bu kadar yankı uyandırdığını belirtti.

İmamoğlu'nun Trabzon'da doğup büyüdüğünü, gençliğinin orada geçtiğini, akrabalarının Trabzon'da olduğunu, bayram ziyareti yapmasının gayet doğal olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, İstanbul gibi bir şehrin belediye başkanı olması nedeniyle Karadeniz gezisinin yankı bulmasının doğal olduğunu, İmamoğlu'nun da Karadeniz'de gördüğü ilgiden oldukça memnun olduğunu söyledi. 

imamoğlu-karadeniz-turu

MİLLET İTTİFAKI'NIN CUMHURBAŞKANI ADAYI

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı konusunda daha önce yaptığı açıklamaların arkasında duran CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 6'lı masanın cumhurbaşkanı adayının taşıması gereken şartları belirlediğini, adayın 6 lider tarafından belirleneceğini ve bu konuda bir değişiklik olmadığını söyledi. Belediye başkanlarının aday olmasına da değinen Kılıçdaroğlu: "CHP’nin belediye başkanlarına gelince; belediye başkanlarımızın işlerine kilitlenmeleri gerekiyor. Seçildikleri dönemin sonuna kadar görevlerini sürdürmeliler. Halka verdikleri taahhütleri yerine getirmeleri gerekir. Ben 11 büyükşehir, il ve ilçe belediye başkanlarımızı çok başarılı buluyorum. Sosyal devlet ilkesini belediyelerimiz uyguluyor. İstihdam yaratıyorlar. Kimseyi rencide etmeden sosyal yardımlarını sürdürüyor. Bunun olumlu etkilerini de görüyoruz.” açıklamasında bulundu.

Muhalefetin adayının ne zaman belli olacağına ilişkin de konuşan Kılıçdaroğlu, bunun henüz zamanı olduğunu, bu sorunun sadece kendilerine sorulduğunu oysa Cumhur İttifakı'nın adayının da belli olmadığını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'ben adayım' açıklaması yapmadığını vurguladı.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@