Kılıçdaroğlu: Mültecileri Davullarla Zurnalarla Ülkelerine Uğurlayacağız

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu mülteci konusuna dair açıklamalarda bulundu. Vatandaşlara ırkçılık uyarısında bulunan CHP Lideri mültecileri geri göndereceklerini söyledi.

Kılıçdaroğlu: Mültecileri Davullarla Zurnalarla Ülkelerine Uğurlayacağız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 2021 UNESCO Hacı Bektaş Veli Anma Yılı ve 58. Ulusal, 32. Uluslararası Hacı Bektaş-ı Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinliklerine katıldı. Etkinlik kapsamında bir konuşma gerçekleştiren CHP Genel Başkanı gündem başlıklarını ele aldı.

CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU'NDAN MÜLTECİ AÇIKLAMASI

Konuşmasının başında etkinlik kapsamında bir konuşma gerçekleştiren Kemal Kılıçdaroğlu daha sonra gündem başlıklarını ele almaya başladı. Son dönemlerin en önemli konusu olan mülteciler hakkında açıklmalarda bulunan CHP Lideri, ırkçılık uyarısında bulundu.

Bu noktada ülkemizdeki mültecilere ırkçılık yapmadan yaklaşmalıyız diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu çabanın onların ülkelerinden ayrılmalarına neden olan etmenlerin ortadan kaldırılması olduğunu söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu mülteci konusuna dair konuşmasının devamında "Dolayısıyla ülkemizdeki mültecilere, sığınmacılara karşı da ırkçılık yapmadan yaklaşmalıyız. Çabamız; sığınmacıların, ülkelerinden ayrılmalarına neden olan koşulları ortadan kaldırmaya dönük olmalıdır. Onları davullarla, zurnalarla ülkelerine uğurlayacağımız günleri hep birlikte kurmalı ve inşa etmeliyiz. İnanın bunu mutlaka ama mutlaka başaracağız." ifadelerini kullandı.

Irak'ta, Suriye'de, Afganistan’da, Yemen’de, Libya’da birbirini öldürenlerin Müslüman olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu göç etmek zorunda olanların Müslüman, savaş ve açlık nedeniyle acı çeken çocukların büyük bir bölümü yine Müslüman olduğunu ifade etti. Kılıçdaroğlu bu sorunların liyakatli yöneticiler, akılcı politikalarla giderilebileceğini söyledi.

SONRAKİ HABER