Kılıçdaroğlu Ne Dedi, Vesayet Ne Demek, Devlet Memurlarını Tehdit Mi Etti, 18 Ekim Pazartesi Günü Ne Olacak?

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu tarafından yapılan son açıklamalar gündemi sarstı. Cumhurbaşkanı Erdoğan Afrika gezisi öncesi bu açıklamalar yanıt verirken siyasi gündem biraz daha gerildi!

Gündem 17.10.2021 - 13:06 17.10.2021 - 13:07 Gülcan Özer

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Afrika gezisi programı öncesi yurttan ayrılmadan önce yaptığı son açıklama ile CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yanıt verdi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından yapılan açıklamalar sosyal medyada da geniş yankı uyandırmış ve farklı tepkilere yol açmıştı. 

KEMAL KILIÇDAROĞLU NE DEDİ, MEMURLARI TEHDİT Mİ ETTİ, MEMUR / BÜROKRAT AÇIKLAMASI NE?

Son dönemde sosyal medya hesaplarını çok daha aktif bir şekilde kullanmaya başlayan Kemal Kılıçdaroğlu dün akşam saatlerinde sosyal medya hesabından yeni bir video daha yayımladı. Yayımladığı vidoyu başa sabitleyen Kılıçdaroğlu toplam 4 dakikalık konuşmasının başlığını "Bu ülkenin bürokratlarına sesleniyorum; Halkımıza da şahit olmaya davet ediyorum" şekilnde belirledi. 

Kılıçdaroğlu videosunda "Sevgili halkım, bugün devletimize hizmet eden memurlara  yani büroktlara önemli bir hususta seslenmek istiyorum, sizleri de buna şahitlik etmeye davet ediyorum. Türkiye'yi şahıs devleti olmaya itmiş bir şahıs ve ailesi var. Bu şahsın ve ailesinin kişisel çıkarlarına hizmet etmeye zorlanmış bir kısım devlet memurları var. Bazıları yoğun baskı altında bunun da farkındayız. 

kemal-kılıçdaroğlu-ne-dedi

Lağım kokusu her yanı sardı. Şahıs ve ailesi vakıf süsü verdikleri bir paralel yapı ile devleti zapturat altına almaya çalışmıştı. Sevgili halkım heralde neyi çaldıklarını biliyorsunuzdur. Çalınan çocuklarımızın gelecekleridir. Bu vakıfların tezgahından geçmeyenlerin memur olmaları nerede ise imkansız hale gelmiştir. Memur militanlar düzene bu şekilde etkilenmiştir. İktidarın değişmesine az kaldı. İktidar değiştiği anda soruşturmalar başlayacaktır. Soruşturma başlayınca efendim ben emir aldım diyerek kurtulmaya çalışacaklar. Açıkça söylüyorum vazife altında mafyatik bir oluşum içinde bulunamazsınız. 

18 Ekim 2021 Pazartesi günü itibari ile bu illegal düzene vermiş olduğunuz tüm desteklerden sizde sorumlusunuz. Size kanun dışı ne yaptırılıyorsa Pazartesi gününden itibaren bu desteğinizi kesin. Zalimleri bağışlamak yoksullara cefadır. Kurumların bir şahsın ve ailesinin ahırına dönüştürenler hesap verecektir. Vakıfların üzerine çöktü mallar hazineye iade edilecektir. Sizler bu sorumluluktan sıyrılın" diyerek konuşmasını sonlandırdı. 

VESAYET NE DEMEK?

Siyaset kulislerinde vesayet vatandaşın tek başına karar veremeyeceği iddiası ile halk çoğunluğu adına kendisi karar alma isteğini taşıyan siyasi oluşum şeklinde tanımlanıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@