Kılıçdaroğlu'ndan Atatürk Havalimanı'ndaki Çalışmalarla İlgili Çok Sert Açıklamalar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Atatürk Havalimanı'ndaki Millet Bahçesi çalışmalarına ilişkin çok sert açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabında Arapça olarak da paylaşım yaptı

Gündem 17.05.2022 - 10:52 17.05.2022 - 10:52 Gülşah Konuk Akın

Atatürk Havalimanı'nın pistinin bir bölümü sökülerek hastane yapılmıştı. Kalan bölümün de sökülmesi ve yerine Millet Bahçesi yapılacağı duyurulmuştu. Türk havacılık tarihinde çok önemli bir yeri olan Atatürk Havalimanı'nın pistlerinin yıkılması için iş makineleri hazırlandı. Vatandaş ise yıkıma tepkili. Yapılan çalışmalara bir tepki de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan geldi. 

KILIÇDAROĞLU'NDAN SERT İFADELER

Sosyal medya hesabından konuya ilişkin Arapça da paylaşım yapan Kılıçdaroğlu, çalışmalara ilişkin çok sert açıklamalarda bulundu. "“Bu milletin maddi manevi ne kadar değeri varsa sattılar. Şimdi de en değerli varlıklarımızdan birini dozerlerle yok ediyorlar. Peki bu işe neden alelacele giriştiler? Büyük değişim öncesinde, 5'li çetelerin halktan götürdüğü paranın önemli kısmının yeni havalimanına bağlanmış olması mı bu acelenin nedeni? Bu parayı acilen oradan kurtarıp, seçim öncesi dışarıya mı taşımaktır asıl amaç? Yani hedef yeni havalimanını hızlıca elden çıkarmak mıdır?" ifadelerini kullandı.

kılıçdaroğlu-atatürk-havalimanı-tepkisi

Yatırımcılara da kesin bir ifade ile seslenen Kılıçdaroğlu: "Yatırımcı dostlarınıza da anlayacakları dilden anlatayım: Milletimizden çalınanlarla yapılan hiçbir şey size satılamaz. Beytülmal ile ilgili işlenen suçlarda siz dahil kimsenin gözünün yaşına bakmayız. Gelecekseniz, bunu bilerek gelin. Bu işte yer almış herkese son bir lafım olsun: Bu iş “Talimat aldım, mecburdum. Diyeceğiniz bir iş değildir, bunun adı vatana ihanettir. Siz de sorumlu olacaksınız. Bu işte bir damla mürekkebi olan herkes vatan hainidir. O makinelerin müteahhitti; sana ise özel ilgi göstereceğiz!” dedi.

kaftancıoğlu-atatürk-havalimanı

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da Atatürk Havalimanı'nda eylem yapılacağını duyurarak tüm doğa dostu kurum ve kişileri beklediklerini belirtmişti. İYİ Parti gençlik teşkilatı mensupları da Atatürk Havalimanı'na giderek protestoda bulundu.

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@