Kılıçdaroğlu'nun Başdanışmanından Cumhurbaşkanı Adayının Kim Olacağına Dair Açıklama

Kemal Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Erdoğan, Toprak Millet İttifakının kim olacağına dair açıklamalarda bulundu. Toprak konuşmasında adayın toplumu kucaklayacağını söyledi.

Gündem 02.11.2021 - 09:06 02.11.2021 - 09:06 Mustafa KARAGÖZ

Millet İttifakının adayının kim olacağına ilişkin üst düzey açıklama geldi. Gündemde yer alan iddialar üzerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Başdanışmanı Erdoğan Toprak dikkat çeken açıklamalarda bulundu. İşte Kemal Kılıçdaroğlu'nun Başdanışmanının o konuşması. 

CHP'NİN CUMHURBAŞKANI ADAYI KİM OLACAK?

Erdoğan Toprak gündemde Millet İttifak adayının kim olacağına ilişkin iddiaların artması üzerine konuya açıklık getirdi. Kendisine sorulan bir soru üzerine konuyu değerlendiren Erdoğan Toprak, belirlenecek olan adayın toplumu kucaklayabilecek biri olacağını söyledi. Adayın halkın sorunu çözeceğini ve vatandaşa umut vereceğini aktardı.

Chp Genel Başkan Başdanışmanı ve İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak ayrıca basında sık sık yer alan bazı iddialara da tepki gösterdi. 

CHP'nin adayının ne zaman kamuoyuna duyurulacağına dair bir açıklamada bulunan Erdoğan Toprak "Vakti geldiğinde ülkeyi aydınlığa ve esenliğe çıkartacak iktidar seçeneği ve Cumhurbaşkanı adayı açıklandığında, herkes sadece susmak, tüm ülkede ve toplumda umutların nasıl hızla yeşerip dal budak saldığını izlemek zorunda kalacak. Millet İttifakı'nın adayı, genel başkanların ve Millet ittifakı'nı oluşturan bileşenlerin ortak adayı olarak ilan edilecek." ifadelerini kullandı. 

Millet İttifakına dair son iddia ise Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Adayı olacağı Meral Akşener ile birlikte diğer parti liderlerinin onun yardımcısı olacağı şeklindeydi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@