Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Adayı İddiası! Partilerle İlgisi Olmayan Tanınmayan Biri

Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adayının kim olduğuna dair çok konuşulacak bir iddia gündeme geldi. Siyasi gündeme bomba gibi düşen o iddia.

Gündem 26.10.2021 - 10:53 26.10.2021 - 11:05 Mustafa KARAGÖZ

Cumhurbaşkanlığı Seçimlerine dair merak edilen en önemli nokta Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayının kim olacağı. 

Adaylık konusunda adı geçen isimlerin başında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, ABB Başkanı Mansur Yavaş, Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener var. Son iddiada ise bu dört ismin dışında başka bir adayın olduğu öne sürüldü.

KILIÇDAROĞLU'NUN CUMHURBAŞKANI ADAYI İDDİASI

Halk TV programcısı Emin Çapa hem Cumhuriyet Halk Partisi'nin hemde Millet İttifakının adayına ilişkin bazı açıklamalarda bulundu. Kişisel sosyal medya hesabından bir açıklamada bulunan Çapa, Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmeye değindi. Çapa adayın kim olacağına ilişkin Kılıçdaroğlu'nun adaylık için görüştüğü kişinin 'liderlerin kafasındaki birçok girdiye yanıt verdiğini' aktardığını söyledi.

O ismin Ekrem İmamoğlu olmadığı da aktarıldı. Halk TV programcısı Emin Çapa şu açıklamada bulundu.

"Şu anda hiç kimsenin konuşmadığı, adı kamuoyunda bilinmeyen, tanınmayan bir aday. Partilerle ilişkisi olmadığı için 'bu adım tutar' denen bir aday var. Kendisinden onay almadan adını açıklayamam.

emin çapa (2)emin çapa (1)

Ama liderlerin kafasındaki birçok girdiye yanıt veriyor. Ama o girdilerin büyük kısım halkın umurunda değil. Seçmen beğenir mi? Ben ciddi bir şok yaşadım. Henüz emin değilim."

Çapa sosyal medydan yapmış olduğupaylaşımda adayın ismi geçen diğer isimler gibi tanınan biri olmadığını söyledi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@