Kılıçdaroğlu'nun İddialarına Ömer Çelik'ten Sert Tepki: Şiddetle Kınıyoruz

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun iddialarına sosyal medya hesabı üzerinden tepki göstererek iddiaları şiddetle kınadığını belirtti.

Gündem 24.05.2022 - 17:34 24.05.2022 - 17:34 Gülşah Konuk Akın

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada dile getirdiği iddialara sosyal medya hesabı üzerinden tepki gösterdi. Açıklamaların iftira olduğunu vurgulayan Çelik, Kılıçdaroğlu'nun iddialarını kınadıklarını ifade etti.

MİLLETİMİZ KİMİN KAÇTIĞINI GÖRMÜŞTÜR

Çelik açıklamalarında: "Kılıçdaroğlu, Sn Cumhurbaşkanımızla ilgili “kaçacak” ifadesini kullanmış. Bunu daha önce de söylemişti. Ancak milletimiz 15 Temmuz gecesi kimin tanklara karşı milletiyle beraber direndiğini, kimin de tankların yol vermesiyle kaçtığını görmüştür." ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları ve iddiaları ile devlet bürokrasini sürekli tehdit etmesinin Türkiye Cumhuriyeti devletini işlemez hale getirmeye yönelik bir teşebbüs olduğunu, bunun siyasi bir yaklaşım olmadığını, geçmişte de örnekleri görülen bir vesayet anlayışı olduğunu yazdı.

Kılıçdaroğlu'nun beyanlarının cılız kalmaya mahkum olduğu değerlendirmesini yapan Çelik, beyanların millet odaklı bir siyaset anlayışından yoksun olduğunu, başkalarının dediklerinin kötü bir tercümesi olduğunu söyleyerek CHP yönetiminin siyasete nefret yazılımı yüklemeye çalıştığını, CHP'ye gönül veren vatandaşların hak etmediği bir durum olduğunu dile getirdi. 

kılıçdaroğlundan-erdoğan-iddiası

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hiç kimsenin nefret siyasetinin diliyle tehdit edemeyeceğini, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a nefret siyasetiyle saldıranlara gerekli karşılığın siyaset ve hukuk temelinde verilmeye devam edeceğini vurguladı.

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

Partisinin TBMM'deki grup toplantısında açıklamalar yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın vakıf süsü verdiği Türkiye merkezli paralel yapılarla yurt dışına devasa paralar aktardığını iddia ederek, akşam saat 22.00'de bir kaçış planının anatomisini ifşa edeceğim açıklamasında bulundu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@