Kılıçdaroğlu'nun Kaftancıoğlu Çıkışına Bakan Bozdağ'dan Tepki

Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Canan Kaftancıoğlu hakkında mahkemenin kararını tanımıyorum açıklamalarına Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan tepki geldi.

Kılıçdaroğlu'nun Kaftancıoğlu Çıkışına Bakan Bozdağ'dan Tepki

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında Yargıtay kararının açıklanmasının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bazı açıklamalar yapmıştı. Açıklamasında: "Mahkemenin Kaftancıoğlu kararını tanımıyorum" ifadelerini kullanan Kılıçdaroğlu'na Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan tepki geldi. Başkent Kulisi programına konuk olan Bozdağ, gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Bozdağ'ın açıklamaları arasından AK Parti Gençlik Şöleni, 2023 seçimleri vardı.

KILIÇDAROĞLU KENDİ CUMHURBAŞKANLIĞI ADAYLIĞINA ZORLUYOR

AK Parti'nin Adana'da düzenlenen Gençlik Şöleni'nden dönen otobüsün kaza geçirmesine değinen Bozdağ, olayla ilgili adli ce idari işlemler başlatıldığı bilgisini paylaştı. Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı adayı olmasına ilişkin soruyu yanıtlayan Bozdağ: "Sayın Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı adaylığını üstü kapalı şekilde açıkladı. Herkes biliyor ki masadaki 7'nci HDP'dir. Kılıçdaroğlu kendi adaylığına kabule önce CHP içindeki muhalefeti sonra masadakileri zorluyor. Onlar bu zorlama karşısında ne yapıyor, zaman içinde göreceğiz. Sanki Türkiye'de 2023 seçimi sandığı gelmiş, Millet İttifakı kimi aday gösterirse göstermiş Türk halkı onu seçmeye mecburmuş gibi bir algı oluşturmaya gayret ediyorlar. " dedi.

kemal-kılıçdaroğlu-kaftancıoğlu-çıkışı

BU KANUNLARA UYMAMAKTIR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun cezası onanan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na ilişkin açıklamasında Mahkemeyi de kararını da tanımıyoruz. Canan Kaftancıoğlu İstanbul İl Başkanımızdır, nokta' açıklamasına tepki gösteren Bakan Bozdağ, devam eden yargılamalar ile ilgili hiç konuşmadığını ama burada bir karar çıktığını, kararların temiz dille, saygı içinde eleştirilebileceğini söyleyerek Kılıçdaroğlu'na tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarının kanuna uymamak ve kanunlara uymamaya da tarik etmek suçu olduğunu söyledi.