Kılıçdaroğlu'nun Olduğu Salonda Cumhurbaşkanı Adayını Açıkladı! Salonda Uzun Süre Alkışlandı

Cumhuriyet Halk Partisi'nde kimin Cumhurbaşkanı Adayı olacağına ilişkin dikkat çeken bir açıklama geldi. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Böcek, adaylık için isim verdi alkış tufanı koptu.

Gündem 26.03.2022 - 08:53 26.03.2022 - 08:53 Mustafa Karagöz

Millet İttifakında kimin aday olacağına ilişkin belirsizlik devam ederken basında çok sayıda iddia yer alıyor. Bu iddiaları güçlendirecek bir açıklama ise CHP'nin toplantı düzenlediği Antalya'dan geldi. 

CUMHURBAŞKANI ADAYINI KÜRSÜDEN AÇIKLADI

Cumhuriyet Halk Partisi ‘İktidara Hazırız-Büyük Örgüt Buluşması’ düzenledi. Antalya'da düzenlenen toplantıda partinin üst düzey isimleri hazır bulundu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yer aldığı örgüt buluşmasında ayrıca CHP Merkez Yönetim Kurulu ve Parti Meclisi üyeleri, milletvekilleri, il, ilçe başkanları, kadın ve gençlik kolları başkanları yer aldı. 

Toplantıda 2023 seçim çalışmaları ele alınırken programda çok sayıda isim konuşma yaptı. Konuşma yapan isimlerden birisi de Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek oldu. Güncel konuları ve gerçekleştirilen çalışmaları ele alan Böcek daha sonra Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda bir açıklamada bulundu. 

Muhittin Böcek konuşmasında Millet İttifakının Cumhurbaşkanı adayı olarak Kemal Kılıçdaroğlu'nu işaret ettiği konuşmasında şu ifadelere yer verdi. 

''Sayın Genel Başkanım, bizim gönlümüzün adayı sizsiniz. Millet İttifakı’nın ortakları ile birlikte alacağınız her kararın arkasında ve yanındayız. Milleti İttifakı’nın vereceği karar doğrultusunda canla başla gecemizi gündüzümüze katarak çalışmaya devam edeceğiz." 

Böcek'in cumhurbaşkanlığı adaylığına dair bu konuşmasından sonra ise toplantıda yer alan partililer uzun süre alkışladılar. 

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek konuşmasını ise iktidara her zamankinden daha hazır durumda olduklarını vurgulayarak çalışmalara ara vermeden devam edileceğini söyledi. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@