Kimlik numarasının sonu 4 6 olan emekliler dikkat! PTT maaş promosyonu ödeme tarihleri açıklandı

PTT'den maaş alan emekliler 3 yıllık süreleri dolduğunda yeni promosyon ödemesi alacaklar. Peki 2022 yılı promosyon ödemeleri ne zaman yapılacak? T.C. kimlik numarasının son hanesine göre ödemeler...

Finans 13.04.2022 - 10:59 13.04.2022 - 11:06 Mustafa Karagöz

Emlak365.com - Emekli vatandaşların promosyon ödemelerinde yeni dönem ödemeleri yapılmaya devam ediyor. 2022 yılının ilk aylarında promosyon ödemesi için süreci tamamlayanlar yeni ödeme alacaklar. 3 yılı tamamlayanlar için yapılacak ödemeler ise T.C. numarasının son hanesine göre olacak. İşte PTT'den emekli maaşı alanları ilgilendiren o detaylar.

YÜZBİNLERCE EMEKLİ PTT'DEN MAAŞ ALIYOR! PROMOSYON ÖDENECEK

Yüzbinlerce emekli vatandaş emekli maaşlarını PTT üzerinden alıyor. PTT şubelerinden yada bankamatiklerden maaşını alan emekliler ile dul yetim hak sahipleri için promosyon ödemesi yapılıyor. Daha önce PTT'den emekli pormosyonu alan ve maaş aldığı kurumu değiştirmeyenler 3 yıllarını tamamlamaları durumunda PTT'den yeniden promosyon ödemesi alacaklar. 

3 yılını 2022'de tamamlayanlar için promosyon ödemelerinin ise ne zaman ödeneceği merak ediliyor. Ödemeler T.C. numarasına göre yapılacak olup ilk ödemeler Mart ayında yapıldı. Nisan ve Mayıs ayında yapılacak ödemeler ise şu şekilde;

PTT T.C. kimlik numarasının son hanesi 0-2 olan emekliler için Mart ayında ödeme yaptı.

PTT T.C. kimlik numarasının son hanesi 4-6 olan emekliler için Nisan ayında ödeme yapıyor.

PTT T.C. kimlik numarasının son hanesi 8 olan emekliler için Mayıs ayında ödeme yapacak. 

PTT'DEN PROMOSYON ALMAK İÇİN

PTT'den emekli maaş promosyonu almak isteyenlerin sağlamaları gereken birkaç temel koşul bulunuyor. Emekli maaşını PTT'den alan emekliler ile maaşını PTT'ye taşıyacak olan emekliler 3 yıllık taahhüt imzalayacaklar. 3 yıl boyunca maaşını PTT'den alacağına söz veren ve sözleşme imzalayan emekliler başvurularının ardından PTT'den ikramiye ödemesi alma hakkı elde ederler. 

Emekli maaşını PTT'den alanlar ayrıca kurumun sağladığı bazı hizmetleri de indirimli kullanabilir. Tüm detaylı bilgileri PTT şubelerine giderek öğrenebilirsiniz. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@