KİPTAŞ Etiler Polis Okulu Arazisi Üzerine 3 Gökdelen İnşa Edecek!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sürekli olarak yatay mimari vurgusu yapmasına rağmen Türkiye'de gökdelenlerin sayıları hızla yükselmeye devam ediyor.

Emlak Haberleri 14.04.2019 - 07:59 15.07.2021 - 00:16 Serhat Karaman

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sürekli olarak yatay mimari vurgusu yapmasına rağmen Türkiye'de gökdelenlerin sayıları hızla yükselmeye devam ediyor.

Özellikle de İstanbul'da sayıları artan gökdelenler hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Ucube inşaatlar yaptık; İstanbul'umuzun o güzelliğine bizler yanlışlık yaptık" açıklamasına rağmen yeni gökdelenler inşa edilmeye devam ediyor. Bunlardan biri de İstanbul'un en değerli arazisi olarak gösterilen İstanbul Etiler Polis Okulu arazisi üzerine yapılacak olan yeni proje olarak kayıtlara geçti. Söz konusu araziye 3 gökdelen dikileceği iddia ediliyor. Beşiktaş Etiler Polis Meslek Yüksekokulu Arazisi Üzerine 3 Gökdelen ve AVM İnşa Edilecek! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dikey mimariye izin vermeyeceklerini her seferinde belirtmesine rağmen İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştirakleri arasında yer alan KİPTAŞ tarafından polis okulu arazisi üzerine 3 büyük gökdelen projesini hayata geçirmeye hazırlandığı iddia edildi. Sözcü Gazetesi yazarlarından İsmail Şahin tarafından yapılan habere göre 31 bin 885 metrekare büyüklüğe sahip olan arazi için inşa edilecek proje kesinleşti. KİPTAŞ söz konusu araziye 3 büyük gökdelen inşa etmek üzere Astaş ile Yapı & Yapı şirketleriyle anlaştı. İddialara göre karma konut projesi olarak hazırlanan projede büyük bir AVM'de yer alıyor. KİPTAŞ Genel Müdürü AVM Yapmayacaklarını Söylemişti! 11 Nisan 2019 tarihinde özel bir televizyon kanalının canlı yayınına katılan KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım söz konusu arsa hakkında gelen soruları yanıtladı. Vatandaşların bu arsa üzerine alışveriş merkezi yapılıp yapılmayacağı sorularını da yanıtlayan Yıldırım arsanın üzerine kesinlikle AVM yapmayacaklarını söylemişti. Son dönemde İstanbul'da yeni yapılan konut projelerinin büyük bir bölümünde tercih edilen karma projeleri örnek gösteren Yıldırım bu arsa içinde KİPTAŞ olarak böyle bir proje üzerinde çalıştıkları müjdesini verdi. Projedeki en önemli önceliklerinin çevre ile uyumlu bir projeye imza atmak olduğunu söyleyen Yıldırım içerisinde konutların, ofislerin ve cadde mağazalarının yer aldığı karma konut projesi üretmek için çalıştıklarını söylemişti. Yüksekliği 40 Metre Olacak 3 Gökdelen İnşa EdilecekSöz konusu arazi üzerine yapılacak olan projenin ihalesini KİPTAŞ Vedat Aşçı'nın sahibi olduğu Astaş ile Zafer Yıldırım'ın sahibi olduğu Yapı & Yapı ortaklığına vermişti. Projede üretilecek olan 3 gökdelenin yüksekliklerinin 40 metre olması planlanırken her biri 35 - 40 katlı olacak 3 kule yükselecek. 2 blokta 251 rezidans daire üretilirken 3. blokta ise 156 oda ve 3 süit daireden oluşacak otel blokuna yer verilecek. Bu blokun işletmesi ise Dünyanın en lüks şehirlerinde otel ve rezidans işletmeciliği yapan Mandarin Oriental Hotel Group üstlenecek. Gökdelenlerin altına ise 3 katlı büyük bir alışveriş merkezi inşa edilecek. Projenin teslim tarihi ise 2022 olarak duyuruldu. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@