KİPTAŞ Tuzla Aydınlıkevler Konut Kura Çekilişi İptal Edilip Yenilenecek Mi? İlk Açıklama Geldi

KİPTAŞ Tuzla Aydınlıkevler konutları gerçekleştirilen kura çekilişine dair sosyal medyada yayılan video sonra çekilişin iptal edilebileceği ve yenilebileceği iddiaları gündeme geldi. İlk açıklama ise.

KİPTAŞ Tuzla Aydınlıkevler Konut Kura Çekilişi İptal Edilip Yenilenecek Mi? İlk Açıklama Geldi

İstanbul'da ev sahibi olmak isteyenlerin yakından takip ettiği KİPTAŞ Tuzla Aydınlıkevler konut projesinde hak sahiplikleri belirlendi. Kura çekilişinin tamamlanmasının ardından ise sosyal medyada bir video yayımlandı. Video yer alan görüntüler sosyal medyada hızla yayılırken görüntülerde bir top için iki çekiliş yapıldığı iddia ediliyor. Görüntülerin yayılmasının ardından ise yapılacak açıklama ve alınacak karar merak ediliyor.

KİPTAŞ İSTANBUL TUZLA KONUT KURALARI İPTAL EDİLECEK Mİ?

Kura çekiliş işlemlerine dair ortaya atılan iddialardan sonra ilk açıklama AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Fahri Şahin'den geldi.

Şahin kendi sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunarak hem kura çekilişinde hile yapıldığı iddia edilen o görüntüleri paylaştı hemde ilk açıklamayı yaptı. Kura çekişine tepki gösteren AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Şahin paylaşımında şu ifadeleri kullandı.

"İBB’nin misafir belediye başkanı sözde adalet dağıtıyor. Adalet sadece sahnede var. Kiptaş’ın Tuzla Aydınlık Evler projesi kura çekilişinde yine bir CHP’li İBB’nin tiyatrosu oynandı. Kura çekilişindeki 3. kişinin eline lütfen dikkatli bakınız."

ibb fahri şahin kiptaş

KURA ÇEKİLİŞİ TEKRAR EDİLECEK Mİ?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) iştirak şirketi KİPTAŞ tarafındna inşa edilen konut projesi için yeni bir kura çekilişi olup olmayacağı merak ediliyor. Başvuruda bulunan birçok kişi sosyal medya üzerinden görüntüleri paylaşarak çekilişin iptal edilmesini istiyor. Ancak KİPTAŞ kanadından iddialara dair henüz bir açıklama gelmedi.

SONRAKİ HABER