Kiptaş Tuzla Meydan Evler Konut Projesi Başvuru Süreci Başladı!

İstanbul'da konut fiyatları her geçen gün yükselmeye devam ederken kira öder gibi ev sahibi olmak isteyen dar gelirli aileler sosyal konut projelerini bu nedenle yakından takip etmeye devam ediyor. KİPTAŞ tarafından yeni sosyal konut projesi ilanını duyurdu.

İstanbul Konut Projeleri 31.05.2021 - 14:11 31.05.2021 - 14:11 Serhat Karaman

İstanbul'da sosyal konut üretimi yapan iki kurumdan biri olan KİPTAŞ yeni projesini duyurdu. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ ile beraber İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştirakleri arasında yer alan KİPTAŞ sosyal konut üretimlerin itüm hızı ile sürdürüyor. 

KİPTAŞ TUZLA MEYDAN EVLER NEREDE?

İstanbul'un pek çok bölgesinde konut projeleri ile fark yaratmaya devam eden KİPTAŞ son dönemde kentsel dönüşüm projeleri ile de şehirde riskli yapıların yenilenmesi sürecinde de aktif olarak rol almayı sürdürüyor. Açıklanan yeni projelerden biri de Tuzla Meydan Evler konut projesi oldu. 

Proje adından da anlaşılacağı üzere İstanbul'un Tuzla ilçesi sınırları içerisinde yer alırken proje için konut başvurusu bugün itibari ile resmen başladı. Ön başvuru sürecinde başvurular bugün itibari ile kabul edilmeye başlarken son ödeme tarihi ise 14 Haziran itibari ile bitecek. 

Toplamda 149 adet konuttan oluşacak olan proje E-5, TEM, Kuzey Marmara Otoyolu, Ozmangazi Köprüsü, Sabiha Gökçen Havalimanı, Tuzla Marmaray, Tuzla Tersaneleri, Pendik İdo İskelesi, Aydos Ormanı gibi merkezi gibi önemli lokasyonlara komşu olması nedeni ile yatırımlık proje arayan kişilere de hitap edebilecek.

TOKİ KİPTAŞ BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Proje kapsamında satışa sunulan konutlar için başvuru yapmak isteyen kişilerin Türk vatandaşı olması, 18 yaşını doldurması, başvuru yapan kişinin kendine ve eşine ait taşınması bulunmaması, daha önce KİPTAŞ tarafından satışa sunulan konutlardan almamış olmak, en az 1 senedir İstanbul'da ikamet etmek olarak açıklandı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@