Kira Artış Oranı Rekor Kırdı, Kiralık Evler Dükkan Olmaya Başladı!

Cadde mağazaları kira artış oranı yüzde 300 sınırına ulaşırken yoğun talep ile cadde üzerinden yer alan kiralık evlerde dükkana dönüşmeye başladı.

Emlak Haberleri 15.06.2022 - 08:40 15.06.2022 - 08:41 Gülcan Özer

Türkiye kira artış oranı ile tüm dünyada zam şampiyonu olurken, pandemi sonrasında insanların artık kapalı alışveriş merkezleri yerine açık caddelere yönelmesi ve cadde mağazalarını tercih etmeleri ile yeni bir kira krizine yol açtı. Kiralık ev bulmanın her geçen gün zorlaştığı günümüzde, yüksek kira nedeni ile evlerde dükkana dönüşmeye başladı. 

Doluluk oranı yüzde 100'e yaklaşan ve kira artış oranı yüzde 300 sınırını aşan cadde mağazaları için yeni trend evden dükkana dönüş oldu. Dünya Gazetesi yazarı Yener Karadeniz tarafından yapılan habere göre Bağdat Caddesi başta olmak üzere ünlü caddelerde kiralık dükkan bulmak adeta imkansız hale geldi. 

ÜNLÜ CADDELERDE KİRALIK DÜKKAN KALMADI, EVLER DÜKKANA DÖNÜŞMEYE BAŞLADI !

Alışveriş merkezlerinin pandemi sonrası yaşadığı ilgi kaybı salgın sonrasında da devam ederken cadde mağazaları ise ilginin açık havaya kayması ile rekor kırdı. Boş kiralık dükkan bulmak nerede ise imkansız hale gelirken cadde üzerinde yer alan mağazaların kiraları yüzde 300 zamlanarak rekor kırdı. 

bağdat caddesi kiralık dükkan

Yüksek kira getirisi nedeni ile cadde üzerinde yer alan çok sayıda konutta kiralık dükkana çevrilirken bu nedenle boş kiralık ev krizinin yeni bir perdesinin ortaya çıkacağı belirtiliyor. Zaten kiralık ev bulmakta zorlanan vatandaşlar bir de konutların dükkana çevrilmesi ile yine zor duruma düşecek. Kiralık ev kıtlığı daha da artarken, Bağdat Caddesi'nde rekor kiralara rağmen doluluk oranının yüzde 98'e ulaştığı belirtiliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@