Kira borcunu ödemeyen Burak Yılmaz’a eski eşi İstem Yılmaz ilamsız icra takibi başlattı!

2016 yılında mutlu bir şekilde dünya evine giren Burak Yılmaz hakkında 2018 yılında olaylı bir şekilde ayrıldığı eski eşi İstem Yılmaz ile davalık oldu.

EMLAK MAGAZİN 02.08.2019 - 23:00 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

2016 yılında mutlu bir şekilde dünya evine giren Burak Yılmaz hakkında 2018 yılında olaylı bir şekilde ayrıldığı eski eşi İstem Yılmaz ile davalık oldu. İstem Yılmaz eski eşi başarılı futbolcu Burak Yılmaz hakkında ilamsız icra takibi başlattı.

Burak Yılmaz ile şiddetli geçimsizlikten dolayı 2016 yılında mutlu bir şekilde evlendikten sonra olaylı bir şekilde boşanan İstem Yılmaz eski eşi Burak Yılmaz hakkında ilamsız icra takibi başlattı.ŞOK EDEN İDDİALARDA BULUNMUŞTUDaha öncesinde eşiyle yaşadıklarını anlatan İstem Yılmaz, “İki kez daha barışıp ayrıldıktan sonra 2014’te evlendik. Nazlı isminde bir kızımız oldu. Ağustosta bir kızımız daha dünyaya gelecek. Eşim hatalarını kabul edip ilişki terapistine gidince evlenmeye yeniden karar verdim. Eşim evlendikten sonra ise verdiği sözleri unutup beni aşağılamaya başladı. Evlilik sözleşmesi teklif etti, imzaladım. Yine de kendisiyle parası için evlendiğim şeklinde ağır ithamlarda bulundu. Ekonomik şiddet uygulayıp kredi kartlarımı iptal ettirdi, aracımı sattı.” İfadelerini kullandı.DEV TAZMİNAT İSTEMİŞTİ!Eski eşi Burak Yılmaz ile ayrıldıktan sonra 12 milyon TL tazminat ve aylık 65 bin TL nafaka talep eden İstem Yılmaz'ın talebi mahkemece haklı görülmeyerek 1,3 milyon TL tazminat ve aylık 10 bin TL nafaka ödenmesine karar verilmişti. Ayrıca mahkemece çocuklar için toplam 11 bin TL iştirak nafakası ödenmesine karar vermişti.İLAMSIZ İCRA TAKİBİ BAŞLATTISon günlerde eski eşiyle davalık olan İstem Yılmaz Sabah'ta yer alan habere göre; boşandıktan bir süre sonra eşinin 2018'e ait kira, aidat, elektrik, su ve doğalgaz faturalarını ödemediğini belirterek dava açtı. İstem Yılmaz 18 bin dolar yani yaklaşık 100 bin lira olan giderleri ödemesi için Burak Yılmaz'a ilamsız icra takibi başlattı.İLAMSIZ İCRA TAKİBİ NEDİR?İcra takibi, borçlunun borcunu herhangi bir sebeple ifa etmemesi halinde alacaklının bu borcu devlet gücü ile tahsil etmek üzere İcra Müdürlüğü nezdinde başlattığı takiptir. İcra ilamlı ve ilamsız olmak üzere iki türe ayrılır. İlamlı icra bir mahkeme kararına dayanılarak başlatılan icra türüdür. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@