Kira Fiyatına Ev Sahibi Olun! TOKİ'den 660 TL, 800 TL, 1.100 TL Taksitlerle Konut Satışı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından uygun fiyatlarla konut satışı yapılmaya devam ediliyor. TOKİ hangi şehirlerde kaç TL taksitle ev satıyor?

Kira Fiyatına Ev Sahibi Olun! TOKİ'den 660 TL, 800 TL, 1.100 TL Taksitlerle Konut Satışı!

Türkiye'de konut fiyatlarındaki artışlar nedeniyle uygun fiyatlı konut satışı yapan TOKİ'nin önemi bir defa daha ortaya çıktı. Bugünlerde TOKİ'nin konut satış ilanları çok daha büyük ilgi görmeye başladı. TOKİ hem düşük satış fiyatları ile konut satıyor hem de vatandaşlara 120 ay, 180 ay, 240 ay gibi vade seçenekleri sunuyor.

TOKİ'DEN UYGUN FİYATLARLA KONUT SATIŞI

Türkiye'de TOKİ'den herkes konut satın alamıyor. Projeye göre bazı özel satış şartları olabiliyor. Bunun için proje odaklı araştırma yapılması gerekiyor. TOKİ misyon gereği dar gelirli vatandaşlara konut üretip satarken bazı durumlarda açık satış yöntemi ile de orta gelirli vatandaşların uygun fiyatlarla ev sahibi olabilmelerini temin edebiliyor.

TOKİ'nin aktif konut satış ilanları kurumun internet sitesi üzerinden yayınlanıyor. Bu ilanları inceleyen vatandaşlar yaşadıkları şehirlerdeki TOKİ konut satışlarını görebiliyorlar. Bu ilanlardaki bilgilerin kendilerine uygun olduğunu düşünen vatandaşlar başvuruda bulunup ev satın alma sürecini başlatabiliyorlar.

KARS MERKEZ TOKİ TAKSİTLİ KONUT SATIŞI

TOKİ'nin Kars Merkez Atatürk Mahallesi ve Bayrampaşa Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi 2. Etap kapsamında konut satışı yapılıyor. Buna göre 2+1 konutlar 248 Bin TL satış fiyatı ve yüzde 20 peşinat ile aylık 1.102 TL taksitle satılıyor.

Aynı projede TOKİ 3+1 konutları 343 Bin TL'den satışa çıkardı. Buna göre yüzde 20 peşin ödeme yapanlar 1.528 TL taksitle ev sahibi olabiliyorlar.

TOKİ 4+1 konutları 377 Bin TL'den satışa çıkardı. Bu konutlar için de yüzde 20 peşinat ve 2.083 TL taksit isteniyor. Ayrıca 4+1 dubleks konutlar için de 475 Bin TL fiyat belirlenirken yüzde 20 peşinat ve 2.114 TL taksit imkanı açıklandı.

toki konut satışları 1

KIRŞEHİR KINDAM TOKİ TAKSİTLİ KONUT SATIŞI

Kırşehir'in Merkez ilçesinde Kındam Mahallesi'nde yapılan projede de konut satışı gerçekleştiriliyor. TOKİ tarafından verilen bilgilere göre bu projede 2+1 konutlar 165 Bin TL'Lik fiyatlarla satışa çıkarıldı. Yüzde 12 peşinat ödemesi yapanlara 180 ay vade imkanının verildiği bu konutların aylık taksit tutarı ise 810 TL olarak açıklandı.

toki konut satışları 2

BALIKESİR MANYAS TOKİ TAKSİTLİ KONUT SATIŞI

Balıkesir'in Manyas ilçesinde TOKİ tarafından yapılan konut projesinde bazı konutlar satışa çıkarıldı. TOKİ satışa çıkarılan bu evler için maliyetleri açıkladı. Buna göre 2+1 konutlar 136 Bin TL'lik satış fiyatı ile satılığa çıkarıldı. Yüzde 12 peşinat ödeyen vatandaşlar 180 ay vadede 660 TL taksitle ev sahibi olabiliyorlar.

toki konut satışları 3

TOKİ konut satış ilanlarının kapsamlı ayrıntıları ve önemli şartlarını TOKİ'nin resmi internet sitesi üzerinden inceleyebilirsiniz.

SONRAKİ HABER