Kira Gerilimlerine Bir Yenisi Eklendi! Ev Sahibinin Kardeşleri Kiracıya Saldırdı

Kiracılar ile ev sahipleri arasında kira zammı nedeniyle yaşanan sorunlara her geçen gün yenileri ekleniyor. Kiraya zam nedeniyle çıkan olayda ev sahibinin kardeşleri kiracıya saldırdı.

Kira Gerilimlerine Bir Yenisi Eklendi! Ev Sahibinin Kardeşleri Kiracıya Saldırdı

Son zamanlarda ev sahiplerinin kiraya zam yapmak istemesi nedeniyle kiracı ev sahibi anlaşmazlıkları sıklaşmaya başladı. Kira artış gerilimine bir yenisi daha eklendi. İddiaya göre ev sahibi ile kiracı arasında zam nedeniyle çıkan tartışma gece yarısı da devam etti. Gece saatlerinde ev sahibinin kardeşleri kiracılara saldırdı ve darp etti. Darp edilen kiracı, evden çıkmazlarsa ölüm ile tehdit edildiklerini iddia etti. Ev sahibinin kirayı 2 ay içerisinde 2 kez artırdığı da iddia edildi. Yaşanan olay güvenlik kameralarına da yansıdı.

KİRACI EV SAHİBİ TARTIŞMASI ŞİDDETLE SONUÇLANDI

İstanbul Arnavutköy'de ev sahibini kardeşleri tarafından darp edilen kiracılar, darp raporu alarak şikayetçi oldu. İddiaya göre ev sahibi kirayı 1.500 liradan 4.500 liraya çıkardı. Kira artışını kabul etmeyen kiracıların evden çıkması istendi. Kiracı F.G darp edildikleri anı ve ölüm tehdidi aldıklarını "Duvardan duvara bizi vurdular. 'Ya bu evden çıkacaksınız ya sizi öldüreceğiz' dediler" ifadeleri ile dile getirdi. Ev sahibinin annesi ise kiracıların bir buçuk yıldır kira ödemediğini iddia etti.

ev-sahibi-kiracı-gerilimi

OLAY GÜVENLİK KAMERALARINA YANSIDI

Olay gece 03.13 saatlerinde Merkez Mahallesi'nde yaşandı. İddialara göre ev sahibi Ö.A kiracı çiftine kira bedelinin 4 bin liraya çıkaracağını söyledi. Çift ise bu kirayı ödemeyeceklerini söyleyince evden çıkmaları istendi. Kiracı ile ev sahibi arasında tartışma çıktı. Ev sahibi ve kardeşleri ile kiracılar arasında kavga çıktı. Kavga sonrası kiracı çift ve yeğenleri darp raporu alarak ev sahibi ve kardeşlerinden şikayetçi oldu. Yaşanan arbede koridorda bulunan kameralara yansıdı.

Olaya ilişkin açıklamalar yapan kiracı, Arnavutköy'de fiyatların arttığını, kendilerinin 1.500 liraya oturduklarını, ev sahibinin 2 ay içerisinde 2 kez kira artışı yaptığını, 2 senelik sözleşmelerinin bittiğini, fiyatlar artınca ev sahibinin yeni kira sözleşmesi yapmadığını, kirayı elden aldıklarını söyledi.

Ev sahibinin annesi de kiracıların 1 buçuk yıldır kira ödemediklerini iddia ederek kontrat olmadan öylece evde oturduklarını söyledi.