Kira Ödemek Canına Tak Edenlere Ziraat Bankası, Vakıfbank Ve Halkbank'tan 200 Bin TL Konut Kredisi

Ev satın almak için finansman arayışında olan vatandaşlara bekledikleri konut finansmanını kamu bankaları veriyorlar. Kamu bankalarının konut kredisi güncel faizleri yüzde kaç oldu? 

Finans 12.09.2021 - 21:15 12.09.2021 - 21:30 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de her ay kira ödemek durumunda kalan vatandaşların tamamının hayali bir gün ev sahibi olmaktır. Vatandaşlar yıllarca yaptıkları tasarruflarla elde ettikleri birikimlerini bir araya topladıktan sonra kendilerine uygun bir ev satın almak istiyorlar. Ancak yükselen maliyetler karşısında bu birikimler yetersiz kalıyor. Bu noktada ise devreye konut kredileri giriyor. 

Ev satın almak için yeterli nakit kaynağı olmayan vatandaşlar bankalardan konut kredisi çekerek ev sahibi olma imkanını kullanıyorlar. Konut kredilerinde kredi miktarlarının yüksek olması nedeniyle de kredi faizlerindeki en küçük ayrıntı bile büyük bir öneme sahip oluyor. Bundan dolayı da yıllardır konut kredilerine düşük faiz uygulayan kamu bankalarının konut kredisi kampanyaları ilk tercih oluyor. 

ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ KAMPANYASI

Ziraat Bankası tarafından müşterilere sunulan konut kredisi imkanında önemli avantajlar bulunuyor. Öncelikle piyasa şartlarına göre uygun bir oran olan aylık yüzde 1,37 faizle müşteriler konut kredisi çekebiliyorlar. Bunun yanında müşteriler 120 aya kadar vade imkanı ile de konut kredilerini kullanabiliyorlar. Tüm bu avantajlara ek olarak da müşterilerin gelirlerine göre özel ödeme planları oluşturulabiliyor.

Ziraat Bankası'ndan 120 ay vadeli 200 Bin TL konut kredisi çeken müşteriler bankaya her ay 3.405 TL kredi taksiti ödüyorlar. 10 yıl boyunca devam edecek olan ve kredi geri ödemelerinin toplam maliyeti ise 410.573 TL oluyor.

VAKIFBANK KONUT KREDİSİ KAMPANYASI

Vakıfbank da müşterilerine uygun maliyetlerle konut kredisi veren bankalar arasında yer alıyor. Tıpkı Ziraat Bankası gibi Vakıfbank da müşterilerine aylık yüzde 1,37 faizle konut kredisi veriyor. Ayrıca esnek ödeme imkanı sunulan Vakıfbank müşterileri için yeni bir ev sahibi olmak oldukça kolay bir hale gelebiliyor. 

Vakıfbank'tan 120 ay vadeli 200 Bin TL konut kredisi kullanan müşteriler bankaya her ay 3.405 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti hakkında ise Vakıfbank tarafından 411.091 TL açıklaması yapıldı. 

kamu bankaları konut kredisi maliyet hesaplaması

HALKBANK KONUT KREDİSİ KAMPANYASI

Halkbank'ın konut kredisi kampanyası avantajları da diğer kamu bankaları ile benzer şekilde oluyor. Müşteriler Halkbank'tan 120 ay vadeli 200 Bin TL konut kredisi kullandıklarında aylık 3.466 TL kredi taksiti ödüyorlar. Toplam kredi maliyeti ise 418.213 TL oluyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@