Kira Ödemeye Taksit Taksit Son! TOKİ'den Ayda 930 TL'ye Ev Sahibi Yapan Kampanya!

Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapılan son konut satış kampanyası ile vatandaşlar taksit taksit ödeme yaparak ev sahibi olabiliyorlar. 

Toki 20.10.2021 - 19:51 20.10.2021 - 20:00 Engin Uzunoğlu

Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından dar ve orta gelirli vatandaşların ev sahibi yapılmasına yönelik kamapanyalara devam ediliyor. Türkiye'nin farklı illerinde yapılan konut projelerindeki konutları vatandaşlara uygun maliyetle satan TOKİ aynı zamanda taksit fırsatı ile de büyük bir imkanı sağlıyor. 

DAR GELİRLİ AİLELERE KONUT SAHİBİ OLMA FIRSATI!

TOKİ'nin kurum politikası gereği öncelikle dar gelirli ailelere konut satışı yapılıyor. Dar gelirli ailelerin yanında bazı projelerde orta gelirli vatandaşlara da öncelik hakkı tanınabiliyor. Bunun için de belirli gelir şartı bulunuyor. Bu şartlar projeden projeye değişebiliyor. Böylelikle herhangi bir haksızlığa yol açılmazken vatandaşlar ev sahibi olabiliyorlar. 

TOKİ'DEN KONUT NASIL SATIN ALINIR?

TOKİ'nin farklı konut saıtş yöntemleri bulunuyor. Bunların en çok kullanılanı ise açıktan yapılan konut satışları oluyor. TOKİ resmi internet sitesi ile satış yapılacak olan projeyi ve şartları açıklıyor. Bunun için de bir başvuru tarihi belirliyor. Vatandaşlar başvuru tarihleri içerisinde şartları karşılıyor olma koşuluna göre kurasız olarak bu evleri satın alabiliyorlar. Hatta başvuru önceliğine göre de satın alınmak istenen konutun seçimi konusunda da vatandaşlara imkan veriliyor. 

1 MİLYONDAN FAZLA KONUT SAHİPLERİNE TESLİM EDİLDİ

TOKİ tarafından şu anda Türkiye'nin çoğu ilinde konut projeleri devam ediyor. Bir yandan da yeni konut projeleri için hazırlıklar yapılıyor. Projelendirme ve ihale aşamasından sonra bu konut projhelerinin de inşasına başlanılıyor. Türkiye'de şu ana kadar TOKİ tarafından inşa edilen ve vatandaşlara teslim edilen konut sayısının 1 milyon adetten fazla olduğu biliniyor. 

TOKİ KONUT SATIŞ İLANLARI 

TOKİ'nin şu anda konut satışına devam ettiği projeler yayınlanan ilanlarla kamuoyuna bildiriliyor. Bu ilanlara göre satışı devam eden projelerden birisi de Kocaeli ili Dilovası ilçesi Köseler Mahallesi'nde yapılan konut projesi oldu. 19 adet 2+1 konut şu anda bu projede satışa sunuldu. 31 Aralık'a kadar devam edecek olan bu satışlar için vatandaşların başvuru yapmaları gerekiyor. 

210 BİN TL'YE SATILIK 2+1 KONUT

TOKİ, Kocaeli'nin Dilovası ilçesinde satışa çıkardığı konutlar ile alakalı olarak fiyat ve ödeme imkanlarına ilişkin de bilgi verdi. Buna göre bu konutlarında fiyatları 210 Bin TL'den başlayarak 243 Bin TL'ye kadar çıkabiliyor. Bu konut fiyatlarındaki farklılıklar satılacak olan konutun bulunduğu kat, cephesi ve bunun gibi niteliklerinden kaynaklanıyor. 

toki konut satış ilanı

TOKİ tarafından satışı gerçekleştirilecek olan 2+1 en ucuz konutu satın almak isteyen vatandaşlar konut fiyatının yüzde 20'si olan 42.051 TL'yi peşin ödeyerek 180 ay vade imkanını elde edebiliyorlar. Bu vatandaşlar ayda 930 TL ödeme yaparak bu projeden ev sahibi olabiliyorlar.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@