Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olun! Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Konut Kredisi Kampanyaları Sevindirdi!

Ev sahibi olmak isteyenler kamu bankaları Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank konut kredisi faiz oranlarını araştırıyorlar. Kamu bankaları konut kredisi faizleri yüzde kaç?

Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olun! Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Konut Kredisi Kampanyaları Sevindirdi!

Ev sahibi olmak isteyenler banka banka konut kredisi faiz oranı araştırması yapıyorlar. Ancak istisnalar hariç özel bankalar vatandaşlara pek de düşük maliyetler sunmuyorlar. Bunun için de vatandaşların konut kredisi kullanma konusundaki talepleri kamu bankaları üzerinde yoğunlaşıyor.

Kamu bankalarından konut kredisi kullanmak isteyenlerin en çok dikkat ettikleri ayrıntı ise kredi faiz oranı oluyor. Banka banka araştırma yapan vatandaşlar bu kredi fiaz oranları arasında karşılaştırma yaptıktan sonra konut kredisi için başvuru yapacakları bankayı belirliyorlar.

Türkiye'de ekonomik gelişmeler nedeniyle çok yüksek maliyetler göze alınamıyor. Buna bir de yüksek tutarlı konut kredilerinin riski eklenince vatandaşllar bin düşünüp bir karar vermek zorunda kalıyorlar. Kamu bankaları ise vatandaşlara bu açıdan güven veriyor.

VAKIFBANK KONUT KREDİSİ GÜNCEL FAİZ ORANI

Vakıfbank konut kredisi kampanyası ile müşterileri kira öder gibi ev sahibi yapabiliyor. Bu kapsamda müşterilere aylık yüzde 1,37 kredi faizi ile konut kredisi veriyor. Bu konut kredisini kullanan müşteriler uygun maliyetlerle konut finansmanını elde etmiş oluyorlar.

Konut satın almak isteyen vatandaşlar genellikle konutun tüm fiyatını krediden karşılamıyorlar. Birikimlerini bir araya toplayan vatandaşlar eksik kalan kısmı konut kredisi ile kapatıp evlerini alabiliyorlar.

Vakıfbank'tan 120 ay vadeli 150 Bin TL konut kredisi kullanan müşteriler bankaya her ay 2554 TL kredi taksiti ödüyorlar. Toplam maliyet ise 308.682 TL oluyor ve bu tutar 10 yılda ödeniyor.

kamu bankaları konut kredisi faiz oranları-1

ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ GÜNCEL FAİZ ORANI

Ziraat Bankası'ndan konut kredisi kullanan müşteriler de tıopkı Vakıfbank'tan kredi kullananlar gibi uygun maliyetlerle konut finansmanı elde ediyorlar. Ziraat Bankası da konut satın almak isteyen müşterilerin hayatlarını kolaylaştıracak bir kredi kampanyasına imza attı.

Konut kredisi içi,n tercihlerini Ziraat bankası'ndan yana kullanan ve 120 ay vadeli 150 bin TL konut kredisi için başvuru yapan müşteriler vade boyunca her ay 2.554 TL kredi taksiti ödemek durumunda kalıyorlar.

Ziraat Bankası müşterilerinin 10 yıllık vade süresi toplamında 150 bin TL konut kredisi için karşılamak zorunda oldukları maliyet ise toplamda 308.164 TL oluyor.

HALKBANK KONUT KREDİSİ GÜNCEL FAİZ ORANI

Kamu bankası olarak avantajlı imkanlarla konut kredisi veren Halkbank bu geleneği devam ettiriyor. Ev sahibi olmak isteyenlerin hayallerini gerçekleştirmeleri için destek olan Halkbank'ın konut kredisi için uyguladığı güncel faiz oranı aylık yüzde 1,38 şeklinde açıklandı.

Halkbank'tan 120 ay vadeli 150 bin TL konut kredisi kullanan müşteriler bankaya her ay 2.565 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin 10 yıldaki toplam maliyeti ise 309.899 TL oluyor.