Kira ve Konut Fiyatlarında Artışa MHP Lideri Bahçeli'den Sert Yorum

MHP Lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamalarda kiralardaki yükseliş ve konut fiyatlarındaki yükselişe değindi. Bahçeli, bu yükselişe sessiz kalınamayacağını vurguladı.

Emlak Haberleri 24.05.2022 - 11:29 24.05.2022 - 11:29 Gülşah Konuk Akın

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye düşmanlarının dört bir koldan gezdiğini söyleyen Bahçeli, ekonomik geleceğin yaylım ateşine tutulduğunu, hükümetin bu konularda sürekli tedbir aldığını, ekonomi konusunun beka olduğunu ve MHP'nin hükümetin alacağı her kararın arkasında olduğunu belirtti. 

KİRA VE KONUT FİYATLARINDAKİ ARTIŞ

Kiralardaki haksız hukuksuz artışın gerçek sebebini sorgulayan Bahçeli, vatandaşları mağdur eden peynir, yumurta, et, süt gibi ürünlerde etiketlerin kabarmasına yol açan herkesin suçlu olduğunu, kirli oyunun bir parçası olduğunu söyleyerek: "Kiralardaki yükselişe sessiz kalamayız, konut fiyatlarındaki yükselişleri atıl vaziyette seyredemeyiz." dedi. CHP'nin mazisinde karne ile ekmek verilen hüzünlü yıllar olduğunu hatırlatan Bahçeli, CHP'nin ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmaya yüzü olmadığını, sabırla, sebatla, metanetle, dayanışmayla zorlulukların aşılacağını, kavga ve kutuplaşma ile beslenen firavunları mahcup edeceklerini söyledi.

konut-kira-artışlarına-bahçeliden-tepki

KİRA ARTIŞINA SINIRLAMA GETİRECEK TOPLANTI

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin kira ve konut fiyatlarında artışa ilişkin açıklamasının ardından kira ve konut fiyatlarının düşüp düşmeyeceği, kira artışına sınırlama getirilip getirilmeyeceği merak edilmeye başlandı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Hazine ve Maliye bakanlığı ile Adalet Bakanlığı tarafından başlatılan kira artış oranları ve kiralama hükümlerini içeren yasal çalışma sonrasında her şey belli olacak. Konuya ilişkin ilk toplantı bu akşam 19.00'da yapılacak. 

TÜFE'DE ARTIŞ GERÇEKLEŞTİ

TÜFE nisan ayında bir önceki aya göre %7,25 oranında, 2021 yılının aralık ayına göre %31,71 oranında, 2021 yılının nisan ayına göre %69,97 oranında ve 12 aylık ortalamada da %34,46 oranında gerçekleşti. Mayıs ayı kira artış oranı %34,46 olmuştu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@