Kiracı ve Ev Sahipleri DİKKAT! Çevre Bakanı Kurum'dan kira fiyatlarına düzenleme açıklaması

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'dan kira fiyatlarına ilişkin son dakika açıklaması. Bakan Kurum kiracı ve ev sahiplerinin mağdur olmayacağı bir çalışma olduğunu aktardı.

Emlak Haberleri 25.05.2022 - 15:44 25.05.2022 - 15:44 Mustafa Karagöz

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın koordinesinde başlatılan ve Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Adalet Bakanlığı'nın yer aldığı kira fiyat düzenlemesine ilişkin toplantı sonrası ilk resmi açıklama geldi. Murat Kurum tarafından yapılan basın açıklamasında, kira sorunun nasıl çözüleceğine ilişkin bazı detaylar da paylaşıldı. İşte Çevre Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un açıklamaları;

KİRA SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇIKLAYACAK

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum tarafından yapılan açıklamada bir çalışma olduğu ve hem kiracıları hemde ev sahiplerinin memnun edileceği vurgulandı. Söz konusu çalışmanın detaylarına ilişkin bilgi vermeyen Bakan Kurum, detayların Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacağını ifade etti. 

Murat Kurum kira fiyatları hakkında yapmış olduğu konuşmasında "Ev sahibi de kiracı da mağdur olmayacak" diyerek "Çalışmalarımız var, Cumhurbaşkanımız açıklayacak.." ifadelerine yer verdi. 

TOKİ Müjdesi de Yolda

Konut alanında Cumhurbaşkanı Erdoğan kira düzenlemesi dışında ayrıca bir de TOKİ sosyal konut müjdesi verecek. Ancak bu müjdenin Ağustos ayı gibi duyurulması bekleniyor. 

3 BAKANLIK SORUNUN ÇÖZÜMÜ İÇİN BİR ARAYA GELMİŞTİ

Kira fiyatlarında oluşan yüksek rakamların nasıl çözüme kavuşturulacağına ilişkin geçtiğimiz gün akşam saatlerinde bir toplantı düzenlenmişti. Toplantıya Murat Kurum başkanlık etmiş ve toplantıda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile birlikte Hazine ve Maliye Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı'ndan üst düzey isimler bulunmuştu. Sorunun nasıl çözülebileceği bu alanda nasıl bir adım atılabileceği toplantıda konuşulmuştu. Toplantıdan sonra ise ne Çevre Bakanı Murat Kurum'dan ne de diğer bakanlıklardan bir isimden açıklama yapılmamıştı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@