Kiracılar Dikkat! Ev Sahipleri Findeks Kredi Notu İle Kiracı Seçecek

Findeks Kredi Notu sistemi her geçen gün yaygınlaşmaya devam ederken ev sahipleri de artık kiracılarını not ortalamasına göre seçmeye başladı. Kiralık ev arayanlar, evini kiraya verecek olan ev sahipleri dikkat!

EMLAK HABERLERİ 17.08.2019 - 08:20 15.07.2021 - 00:14 SERHATMEDYA

Findeks Kredi Notu sistemi her geçen gün yaygınlaşmaya devam ederken ev sahipleri de artık kiracılarını not ortalamasına göre seçmeye başladı. Kiralık ev arayanlar, evini kiraya verecek olan ev sahipleri dikkat!

Ekonomide yaşanan sıkıntılar ev sahiplerinin de kiracı seçimini değiştirdi. Kirayı almakta zorlanan ev sahipleri çareyi Findeks kredi notu sisteminde buldu. Ev sahipleri kiracı olmak için başvuruda bulunan kişilere kredi notuna göre yanıt vermeye başladı. Yüksek Kredi Notu Ortalaması Olanlar Daha Kolay Ev Kiralayacak!Yeni sistemde kredi notu yüksek olan kişiler ev kiralarken daha avantajlı olacak. Düşük kredi notu olanların ise ev bulması zorlaşacak. Bu nedenle kredi notu puanının önemi de artmış olacak. Zaten uzun süredir Findeks kredi notu taksitle beyaz eşya almak isteyenlerden araç kiralamak isteyenlere kadar farklı pek çok alanda kullanılıyordu. Şimdi bu alana ev sahipleri de eklendi. Ev sahipleri kredi notu sorgulaması yaparak bundan sonra kiracı seçecek. Findeks Kredi Notu Nedir, Nasıl Öğrenilir?Findeks Türkiye'de hizmet veren tüm bankaların ortak olarak kurmuş oldukları Türkiye Bankalar Birliği tarafından hayata geçirilen özel bir derecelendirme sistemidir.Bu sistem bankalar tarafından ortak kurulan bir ekran üzerinden işlemekte olup bankalardan kullanılan tüm kredili ürünler (kredi kartı, ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi, konut kredisi, kredili mevduat hesabı, artı para hesapları), kişinin bankalarda tuttuğu parası, banka hesaplarını kullanma sıklığı ve bankalardan gerçekletirdiği otomatik ödeme talimatı gibi düzenli ödemeleri son ödeme tarihi içerisinde ödeyip ödemediği gibi pek çok kriter göz önünde bulundurularak hesaplanan risk ortalamasıdır. Kişinin bankalara olan borcu arttıkça kredi riski yükselip kredi notu düşer, borcu azaldıkça ve borç ödemelerini düzenli yaptıkça kredi notu yükselir. Yüksek kredi notu ortalaması olması hem bankalardan kredi çekmeyi kolaylaştırır hem de daha düşük faiz oranı ile kredi kullanımını sağlar. EMLAK365.COM ÖZEL HABERİDİR, AKTİF LİNK BAĞLANTISI VERİLMEDEN HABERİN BİR BÖLÜMÜ YA DA TAMAMI KOPYALANAMAZ / ALINTILANAMAZ...Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@