Kiracılara TEB'den Ucuz Konut Kredisi! Kendi Evinizi Alma Şansı

TEB müşterilerinin konut kredisi kullanımlarında 61 ay ile 120 ay arasında oluşturacakları geri ödeme planında daha düşük faiz uygulayacağını duyurdu.

Kiracılara TEB'den Ucuz Konut Kredisi! Kendi Evinizi Alma Şansı

Konut kredisi faiz oranlarına yönelik maliyet güncellemesi yapan bankalar arasına TEB'de katıldı.

Ev almak için TEB'i aracı olarak kullanacak müşterileri için faiz indirimi yaptığını ilan eden banka, çok daha düşük maliyetle kredi vereceğini ilan etti. İşte TEB Avantajlı Konut Kredisi Paketi.

TEB AVANTAJLI KONUT KREDİSİ PAKETİ

Türkiye Ekonomi Bankası kendi sitesinden yayımladığı kredi paketi özelliklerinde uzun vadeli ödeme planı üzerinde durdu. Ev almak için daha uzun vadeli plan yapan müşterilerine daha avantajlı kredi sağlayacak olan banka düşük taksitlerle kira öder gibi kredinizi ödeyin açıklamasında bulundu. TEB kredi kullanımlarına dair müşterilerini bilgilendirirken ödeme süreci, taksit ödemeleri ve faiz oranlarına dair tüm bilinmesi gerekenleri açıkladı.

Kredi Kullanabilmek için;

* TEB avantajlı konut kredisi için faiz oranlarını yüzde 1.37 olarak açıkladı.

* İlan edilen ve birçok bankaya çok düşük seviyede olan faiz oranının yalnızca 61 ay ile 120 ay vadeli ödeme planlarında geçerli olduğu duyuruldu.

* 1.37'lik faiz oranı sadece eşit taksit ödeme planında geçerli olacağını açıklayan TEB, esnek ödeme planlarında faizlerin değiştiğini açıkladı.

* Kredi kullanım aşamasında kredili hayat sigortası, DASK, konut eşya sigortası ve tamamlayıcı sağlık sigortasından oluşan paketlerinin kullanımının ilan edilen faiz oranı için zorunlu olduğu açıklandı.

100.000 TL ÜZERİNDEN MALİYET TABLOSUNU İNCELEYİN

TEB 100.000 TL konut kredisi kullanacak olan müşterileri için örnek ödeme planı, toplam masraf ve yıllık maliyet tutarlarını aşağıda aktardı. Kredi kullanacaklar için ilan edilen o tablo şu şekilde;

teb-konut-kredisi

BAŞVURULAR BANKA ŞUBELERİNE

TEB konut kredisi için müşteriler ön başvurularını bankanın dijital platformları üzerinden yapabilirler. Ancak alınacak evi belirleyen ve kredi aşamasına gelen müşteriler TEB şubelerine gidecekler. TEB'in onay vermesi durumunda kredi kullanım süreci başlayacak.

SONRAKİ HABER