Kiracısının Evine Baltayla Dalıp Dehşeti Yaşattı: 92'lik Ev Sahibi Serbest Bırakıldı!

İstanbul Bayrampaşa'da kiracısının oturduğu evin kapısını baltayla kırıp tehdit eden 92 yaşındaki ev sahibi serbest bırakıldı. Suriyeli kiracılar tedirgin.

Gündem 14.01.2022 - 17:53 14.01.2022 - 17:55 Büşra Uluşen

İstanbul'un Bayrampaşa ilçesi Yıldırım mahallesinde bulunan bir binada ev sahibi, 2 yıl önce evini kiraya verdiği Suriyeli aileyi evden çıkarmak istedi. 92 yaşındaki N.A, aileyi evden çıkarabilmek için 1.200 lira olan kirayı 3 bin liraya çıkardı ancak aile evde ayrılmadı. 

KENDİ EVİNE BALTAYLA SALDIRDI

Suriye uyruklu ailenin kendilerine yeni bir ev bulamaması ve kira zammını da kabul etmemeleri üzerine 92 yaşındaki ev sahibi, eline aldığı baltayla dairenin kapısına dayandı. 

Kiracı ailenin uyduğu esnada dairenin dış kapısına baltayı savuran yaşlı adam, daha sonra içeri girerek evdeki diğer kapıları da parçaladı. 

Olay sonrasında N.A ile oğlu İ.A gözaltına alınırken, ''Konut Dokunulmazlığının İhlali'' ve ''Mala Zarar Verme'' suçlarından adliyeye sevk edildiler. 

Kiracısının Evine Baltayla Dalıp dehşeti Yaşattı 92'lik Ev Sahibi Serbest Bırakıldı!

'' EVE GİRECEĞİNİ DÜŞÜNMÜYORDUK ''

Ev sahibi tarafından saldırıya uğrayan Suriyeli kiracı, yaklaşık 5 yıldır Türkiye'de yaşadıklarını ve son 2 yıldır bu dairede ikamet ettiklerini söyledi.

Kiracı, ev sahibinin kirayı artırdığını ve kendilerini sık sık rahatsız ettiğini belirterek kira bedelini fazla bulduklarını dile getirdi. Yaşlı ev sahibi bunun üzerine eve baltayla saldırdı. Kiracı ise ev sahibinin eve gireceğini düşünmediklerini ve çok korktuklarını belirtti. 

kiracı balta-1

BABA SERBEST, OĞLU TUTUKLANDI

Saldırı sonrası polis merkezine götürülerek ifadeleri alınan baba ve oğul, adliyeye sevk edildi. Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne çıkan baba N.A serbest bırakılırken, oğlu İ.A ise tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@