Kirada Oturanlar, Ev Kiralayacaklar, Yeni Ev Satın Alacak Olanlar Dikkat!

Bursa'da yaşanan bir olay yeni ev satın alan ya da kiralayan ya da kiralamak üzere olan kişilere son derece ciddi bir uyarı yapılmasına neden oldu.

EMLAK HABERLERİ 19.08.2018 - 22:35 15.07.2021 - 00:20 Emlak 365

Bursa'da yaşanan bir olay yeni ev satın alan ya da kiralayan ya da kiralamak üzere olan kişilere son derece ciddi bir uyarı yapılmasına neden oldu.

Pek çok kişi ev satın aldıktan ya da yeni bir eve taşındıktan sonra ne yazık ki anahtarını değiştirmeyi ihmal ediyor. Bursa'nın İznik ilçesinde yaşanan hırsızlık olayı aslında bunun ne kadar önemli olduğunu gözler önüne serdi. Uzun süredir evinden bazı eşyalarının kaybolduğunu fark eden kişi evinin kapısına gizli kamera yerleştirdi. Kamera kaydını izleyen kiracı gördükleri karşısında şoka uğradı. Çünkü evine giren ev sahibinin ta kendisiydi....Mutlaka Anahtarınızı Değiştirin Yeni bir eve taşındıktan sonra mutlaka ilk yapılması gerekenlerden biri de evin anahtarının değiştirilmesi olarak gösteriliyor. Hatta eve taşınmadan önce bu işlemin yapılması gerekiyor. Emlakçıdan tutulan evlerde dahil olmak üzere mutlaka yeni evinize taşınmadan önce anahtarı değiştirmeniz gerekiyor. Çünkü anahtarın bu süre boyunca kimlerin elinde olduğunu bilemeyeceğiniz gibi aynı zamanda bu anahtarın yedeğinin kötü niyetli insanların elinde olup olmadığını da bilmeniz mümkün değildir. Bunun en iyi örneklerinden biri de Bursa'nın İznik ilçesinde yaşandı. Evinden sürekli küçük eşyalarının kaybolduğunu fark eden ev sahibi evine gizli kamera yerleştirdi ve kayıtları izlediğinde büyük bir şok yaşadı. Ev sahibinin eşinin evine girip eşyalarını karıştırdığını gören kiracı hemen polisi arayarak ihbarda bulunurken ev sahibi ise iddiaları redderek kapının açık kaldığını gördüğü için kapattığını iddia etti. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@