Kiralar İki Kat Artan Marmaris'te Aparman Daireleri Bile Günlük 1.500 TL'ye Kiralanmaya Başlandı

Türkiye'nin tatil merkezlerinde villara ve müstakil evlere olan ilginin artması emlak sektöründe fiyatları kelimenin tam anlamıyla uçurdu. Marmaris'te villaların günlük kirası 10 Bin TL'ye kadar yükseldi.

Kiralar İki Kat Artan Marmaris'te Aparman Daireleri Bile Günlük 1.500 TL'ye Kiralanmaya Başlandı

Pandemi şartları hayatın her alanını etkilediği gibi emlak sektöründe de etkisini net şekilde göstermeye devam ediyor. İzole olmanın daha çok değer kazanması ile insanların tatil seçeneklerinin en başına müstakil evleri ve villaları yazmaları ile fiyatlamalar yeniden yapılmaya başlandı. Muğla'nın sahil kesiminden bundan dolayı kiralar sert bir şekilde tırmanışa geçti.

MARMARİS'TE KİRALAR UÇTU

Marmaris Emlak Müşavirleri Derneği Halkla İlişkiler Müşaviri Çetin Aksu bir açıklama yaparak, “Emlak fiyatları son dönemlerde hızlı bir artışa geçti. Armutalan ve İçmeler gibi bölgelerde müstakil havuzlu villalar günlük 2 Bin TL'den başlayarak 10 Bin TL'ye kadar kiralanabiliyor. Fiyatlardaki bu artış taleplerden kaynaklandı. Emlak sektörü dışarıdan gelen bu taleplere artık cevap veremez duruma geldi.” dedi.

Marmaris'te kiraların mülkün bulunduğu konuma ve niteliğe göre değiştiğini söyleyen Çetin Aksu, “Yaz sezonuna başlamak üzereyiz. Tatil yapmak isteyenler şimdiden kiralık müstakil evlere ve villalara büyük ilgi gösteriyorlar. Haliyle talep artınca fiyatlar da yükseliyor. Hatta çok sayıda ev aylar öncesinde kiralandı. Şu anda müstakil ev bulmak oldukça güç bir hale geldi. Var olan müstakil evlerin kiraları da fahiş seviyelere çıktı. Bu şekilde evler İçmeler Mahallesi'nde 2.500 TL ile 10 Bin TL arasında günlük olarak kiraya veriliyor. Armutalan Mahallesi'nde ise günlük kiralar 2 Bin TL ile 5 Bin TL arasında değişiyor.” ifadelerini kullandı.

APARTMAN DAİRELERİ GÜNLÜK 1.500 TL'YE KİRALANMAYA BAŞLANDI!

Marmaris'te merkeze uzak mahallelerin bile kiralarının tahminlerin üzerine çıktığını söyleyen Çetin Aksu, “Hisarönü, Bozburun, Söğüt, Selimiye ve Orhaniye gibi merkeze uzak bölgelerde dahi gümlük kiralama bedelleri oldukça arttı. Geçtiğimiz yılın kira fiyatları ile karşılaştırıacak olursak kiraların net iki katına çıktığını söyleyebiliriz. Normal apartman daireleri bile günlük 500 TL ile 1.500TL arasında kiralanmaya başlandı. Buna rağmen yer bulmak artık çok güç bir hale geldi. Kalan yerlerin fiyatları ise 1-2 hafta içerisinde oldukça yüksek seviyelere çıkar.” şeklinde konuştu.

SONRAKİ HABER