Kiralık Değil Satılık! Belediye 15 Bin TL, 36 Bin TL, 43 Bin TL S Plaka Satıyor

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı yayımladığı bir duyuru ile 28 adet S plaka satışı yapacağını açıkladı. Belediye plaka satış fiyatlarının 15.000 TL'den başladığını duyurdu.

Finans 20.11.2021 - 15:49 20.11.2021 - 15:49 Mustafa KARAGÖZ

Balıkesir'in farklı ilçelerinde kullanılmak üzere S plaka satışı yapılacak. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı için Aralık ayı başında ihale düzenleyecek. İhaleye katılmak isteyecekler için hem muhammen bedel tablosunu açıklayan belediye duyurusunda ayrıca başvuru sürecinde neler yapılacağını ilan etti. 

BELEDİYEDEN SATILIK S PLAKALAR

Belediye tarafından satışa çıkarılan S plakalar 4 farklı ilçede kullanılabilecek. Bu kapsamda Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Susurluk ilçesi için 1 adet S plaka satışı yapacak.

Bunun yanında Savaştepe İlçesi için 8 adet S plaka satışı için ihale düzenlenecek. Bigadiç İlçesi için 9 S plaka ve Dursunbey İlçesi için ise 10 adet S plaka satışı yapılacak. Bigadiç ve Dursunbey İlçeleri için düzenlenecek ihalelerde fiyatlar diğer ilçelere göre daha pahalı olacak. İhale fiyatları 4 farklı ilçe için 15.000 TL, 36.000 TL, 43.000 TL ve 72.000 TL olarak açıklandı. İşte ilçelere göre fiyat listesi ihale tarihi tablosu. 

balıkesir ilçesi s plaka ihalesi

S plaka ihalesine dair kurum "Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Servis Araçları Yönetmeliği kapsamında faaliyette bulunmak üzere; aşağıdaki tabloda belirtilen ilçelerde toplam 28 adet servis aracı plakasının satışı 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 45. maddesi gereğince açık teklif usulü ile ayrı ayrı ihale edilecektir." açıklamasında bulundu. 

S PLAKA İHALESİNE KATILMAK İÇİN

İhaleye katılmak isteyenler Ege Mahallesi Tarlabaşı Cd. No:17 Karesi BALIKESİR adresinde bulunan Ulaşım Koordinasyon Şube Müdürlüğün gidecekler. Buradan 150 TL bedelle ihale şartnamesini alacaklar.

İhale şartnamesini alan vatandaşlar daha sonra şartnamede yer alan evrakları derleyip kuruma gidip başvurularını yapacaklar. Başvurular öncesinde ayrıca tabloda da bildirilengeçici teminat ücreti ödemesi yapılacak. Evraklarla birlikle geçici teminat bedeli makbuzu da teslim edilecek. İhale işlemleri 1 Aralık tarihinde düzenlenecek. Bu tarihe kadar başvurular yapılabilecek. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@