Kiralık ev arayan öğrencilere belediye başkanından destek!

Üniversite tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrenciler ülke genelinde kiralık ev arayışına başladı. Bursa’da Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın da öğrenciler için emlakçılara ve ev sahiplerine çağrıda bulundu.

EMLAK HABERLERİ 21.08.2019 - 11:08 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

Üniversite tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrenciler ülke genelinde kiralık ev arayışına başladı. Bursa’da Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın da öğrenciler için emlakçılara ve ev sahiplerine çağrıda bulundu.

Türkiye genelinde milyonlarca öğrenci üniversite tercihlerinin açıklanmasının ardından eğitim görecekleri şehirlerde kiralık ev aramaya başladı. Öğrenciler zaman zaman kendilerine sıkıntı çıkaran ev sahipleri ve emlakçılarla karşılaşıyor. Bundan dolayı da öğrencilerin Bursa Orhangazi’de kiralık ev sıkıntı yaşamaması için Bursa Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın,  ev sahiplerine ve emlakçılara “öğrencilere ev kiralayın” çağrısı yaptı.BELEDİYE BAŞKANI EMLAKÇILARA VE EV SAHİPLERİNE SESLENDİÜniversite tercihlerinin sonuçlanmasının ardından Uludağ Üniversitesi Orhangazi Yüksekokulu’nda eğitim görmek için üniversite öğrencileri Orhangazi’ye gelmeye başladı. Bursa’nın Orhangazi ilçesine eğitim görmek için gelen öğrencilerin kiralık ev sıkıntılarına çözüm bulmak ve sıkıntı yaşamalarını engellemek için Orhangazi ilçesi Belediye Başkanı Bekir Aydın ev sahiplerine ve emlakçılara çağrıda bulunarak öğrencilere destek oldu.ÖĞRENCİLERE KİRALIK EV VERİN! “Yurt imkanlarının yetersiz kalması söz konusu olduğu için eğitim görmek için ailesinden uzakta, farklı bir şehirde yaşamına devam etmek zorunda olan genç kardeşlerimize lütfen ev kiralama konusunda yardımcı olalım.” Çağrısında bulunan Orhangazi ilçesi Belediye Başkanı Bekir Aydın, “İlçe sakinlerimizin öğrencilerimize evlerini kiraya verirken, kendi çocuk veya bir yakınının başka bir şehirde okuyacağı ve aynı şartlara maruz kalabileceği olasılığını da göz önünde bulundurmaları gerekir. Sonuç olarak, geleceğimiz olarak gördüğümüz gençlerimizin iyi eğitim ve öğrenim görmeleri eğitimleri süresince kendilerine sağlanacak iyi yaşam koşulları ile mümkün olabileceği gerçeği hiçbir zaman unutulmamalıdır” ifadelerini kullandı.İnstagram Hesabımız için TIKLAYINAndroid uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZ Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@