Kiralık Ev Fiyatları Vatandaşı İsyan Ettirdi! Örgüt Hücre Evi Gibi Daire 4 Bin TL

Kiralık ev fiyatlarına gelen zamlar vatandaşı sonunda isyan ettirdi. Kiralık ev arayanlar isyan bayrağı çekti, sosyal medya yıkıldı! İşte tepki tweetleri!

Kiralık Ev Fiyatları Vatandaşı İsyan Ettirdi! Örgüt Hücre Evi Gibi Daire 4 Bin TL

Kiralık daire fiyatları her geçen gün biraz daha yükselmeye devam ederken vatandaş yaşanan duruma isyan etti. Ucuz kiralık ev bulmanın imkansız hale geldiği günümüzde kiralık ev bulan vatandaş ise fiyatına bakmadan kiralamak zorunda kaldı.

Kiralık evlerin yoka düşmesi ile eskiden kimsenin beğenip kiralamadı evler bile zam rekoru kırdı. Kiralık ev arayan vatandaşlar ise duruma sosyal medyadan isyan etti. Bakmış oldukları evlerin yüksek kiralarından yakınan vatandaşlar duruma müdahale edilmesini istedi.

KİRALIK EV FİYATLARINA ZAM YAĞMURU VATANDAŞI İSYAN ETTİRDİ!

İstanbul başta olmak üzere pek çok şehirde yaşanan yüksek kira artışları kiralık ev arayan vatandaşı sonunda isyan ettirdi. Özellikle de online ilan platformları üzerinden favorilerinde takibe aldıkları ilanlarda yaşanan fiyat değişimlerini gören vatandaşlar gözlerine inanamazken yaşanan fiyat artışlarına tepki gösterdi.

kiralık-ev-paylaşımları-2

Aylık 8 bin liraya kadar yükselen kiralara isyan eden bir vatandaş evlerin görüntülerini paylaşarak bakımsız ve eski olan evlere dahi sıfır evler için talep edilen tutarların istendiğini dile getirdi.

kiralık-ev-paylaşımları-1

Sabahtan öğleden sonraya kadar dahi kira artışları yaşandığını belirten bir diğer vatandaş ise geçen sene 25 liradan başlayan ortalama kira fiyatlarının bu sene 57 liraya kadar çıktığını belirterek gelen durumu korkunç olarak nitelendirdi. Bir diğer vatandaş ise kot altı olması ve bir odasının penceresiz olması nedeni ile örgüt evine benzettiği eve talep edilen kirayı 3 bin 800 lira olarak duyurdu.

kiralık-ev-paylaşımları-3

Ünalan bölgesinde yaşanan anormal fiyat artışlarına dikkat çeken bir diğer vatandaş ise son 2 ayda bir anda kiraların 2 katına çıktığını belirterek 3 bin 500 liraya fırladığını duyurdu.

KİRALARA NEDEN ZAM GELDİ, KİRALAR NEDEN BU KADAR YÜKSELDİ?

Kiralık ev fiyatlarına gelen zamların pek çok nedeni bulunuyor. Emlak sektörü uzmanları bu nedenleri şu şekilde sıralıyor;

  • Türkiye'nin son dönemde yoğun göç alması ve mültecilerin kiralık evlere olan yoğun talebi ile kiralık evlerin azalması,
  • Kentsel dönüşüm projelerine hız verilmesi ile kiralık ev arayan kişilerin artması,
  • Üniversitelerde yüz yüze eğitime geçilecek olması nedeni ile öğrencilerin kiralık ev aramaya başlaması,
  • Yoğun talebe rağmen yeni konut üretiminin azalması ile konut stoku sorunu yaşanması,
  • Yükselen konut fiyatları ve konut kredisi faiz oranları nedeniyle insanların artık yatırım için değil oturmak için ev almaya başlaması.

Tüm bu nedenlerle kiralık evler azalırken boşta olan kiralık ev fiyatları da zamlandı.