Kirasını Ödemedi, Ev Sahibi Evi İçindeki Eşyalarla Yaktı!

Ev sahipleri ile kiracılar arasında yaşanan en büyük sorunlardan biride kiranın zamanında ödenmemesi sorunudur. Ancak Gaziantep'te yaşanan olay bu kadarı da olmaz dedirtti.

EMLAK HABERLERİ 23.08.2018 - 08:31 15.07.2021 - 00:20 Emlak 365

Ev sahipleri ile kiracılar arasında yaşanan en büyük sorunlardan biride kiranın zamanında ödenmemesi sorunudur. Ancak Gaziantep'te yaşanan olay bu kadarı da olmaz dedirtti.

Söz konusu olay Gaziantep’in Şehitkamil ilçesinde yaşandı. İddiaya göre 3 ay önce taşınan kiracı sağlık sorunları nedeni ile işinden çıktı ve 2 aylık kirasını ödeyemedi. Ev sahibi tarafından sürekli olarak kiranın ödenmesi için baskı altına alınan kiracının elektrikleri de ev sahibi tarafından kesildi. Buna rağmen kirayı alamayan ev sahibi içinde eşyalar olan evi kundakladı. İtfaiye ve Polis Ekipleri Kundaklama İddiasını Araştırıyor Sağlık sorunları nedeni ile çalışamadığını ve bu nedenle de kirasını ödeyemediğini söyleyen V.K. ev sahibi tarafından evinin yakıldığını iddia ederek polise şikayetçi oldu. Hastanede olduğu sırada evinin yandığı haberini aldığını idda eden V.K. 15 gündür karanlıkta oturuyoruz.Bayram günü belime aldığım darbe nedeniyle hastaneden dönerken ’evin yandı’ dediler. Eve geldiğimde her yer kül olmuştu. İyi ki çocuklarım evde yoktu benimle birlikte hastanedeydiler. Evimde hiçbir şeyim kalmadı” dİyerek mağdur olduğunu dile getirdi. Ailenin kundaklama iddiasında bulunması üzerine polis bu yönde araştırmaya başlarken evde 15 gündür elektrik bulunmadığı için yangının elektrik kontağından çıkma ihtimali de ortadan kalkmış oldu. Polis konu hakkında çok yönlü soruşturma başlatırken olayın tüm yönleri ile ele alındığı açıklandı. Emlak365.com 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@