Kirasını ödemeyen kiracıya ev sahibi baskını: Şok eden gerçek ortaya çıktı!

Ev sahibi, kirasını ödemeyen kiracısının evine gittiğinde hayatının şokuyla karşılaştı. Şok eden gerçek ise kısa sürede ortaya çıktı.

Emlak Haberleri 13.05.2022 - 17:50 13.05.2022 - 17:50 Büşra Uluşen

Muğla'nın Marmaris ilçesinde yaşayan iş insanı R.K, eşyalı evini iki yıl önce kargo firmasında çalışan S.B'ye kiraladı. Kiracısının uzun süre kirasını ödememesinden şüphelenen ev sahibi, evin kapısını çalınca kiracısıyla değil bir başkasıyla karşılaştı. 

Kiracı olduğu evi başkasına kiraladı!

R.K, iki yıl önce S.B adlı kişiye evini kiraladığını, bir yıllık sözleşmenin geçen yıl dolduğunu ancak sözleşmeyi devam ettirdiklerini söyledi. Sözleşmenin bitmesine günler kala yeniden irtibat kurmaya çalışan ev sahibi, üç aydır kiranın ödenmemesi nedeniyle durumda şüphelendiğini ve evine gittiğini belirterek, gördüğü manzara karşısında şaşkına döndü. 

Hayatının şokunu yaşadı

Kapıyı açan kişinin kiracı olduğunu söylemesi üzerine hayatının şokunu yaşayan R.K, evinin bir başkasına 5 bin TL'ye kiralandığını öğrendi. 

Ev sahibi, evi kiralayan şahıslara sorduğunda evi emlakçı aracılığı ile bulduklarını, eski kiracının kendisini ev sahibi olarak göstererek kontrat imzaladığını ve de yıllık kira ile emlakçı komisyonunu peşin ödediklerini söylediler. 

ev sahibi-kiracı-2

S.B ile yaptığı kira kontratı ve tahliye taahhütnamesi bulunan ev sahibi, hem kendisinin hem de evi kiralayanların mağdur olduğunu belirterek, emlakçıya tepkisini gösterdi. Emlakçının evi kiralayan kişiyi uyarması ve tapu senedini, DASK belgelerini görmesi gerektiğini söyledi. 

R.K, eski kiracısına ulaşmak istediğinde sürekli kendisini atlattığını, kiraya veren emlak şirketi ile görüştüğünde ise zararın telafi edileceğinin söylendiğini belirtti. 

Konuya ilişkin yorum yapan bir gayrimenkul firması yetkilisi ise, kiracının oturduğu evde sadece kendisinin ikamet edebileceğini, bir başkasına kiralamasının yasal olmadığını ifade etti. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@