Kırkpınar Yağlı Güreşleri 2022 Ne Zaman Saat Kaçta? Ödül Ne Kadar, Kaç TL?

Pehlivanların hünerlerini sergileyeceği 661. Kırkpınar Yağlı Güreşleri ne zaman, saat kaçta, nerede yapılacak? Bu sene ödül ne kadar olacak?

Kırkpınar Yağlı Güreşleri 2022 Ne Zaman Saat Kaçta? Ödül Ne Kadar, Kaç TL?

Yaklaşık 700 yıllık bir gelenek olan turnuva için geri sayım başladı. Güreşçiler, başpehlivan olmak için kıyasıya yarışacak ve büyük ödülü almak için mücadele edecek. Festival ilk olarak kortej ile başlayıp güreşlerle devam edecek. Kırkpınar Yağlı Güreşleri ne zaman, nerede yapılacak? 2022 yılında büyük ödül ne kadar, kaç TL?

KIRKPINAR YAĞLI GÜREŞLERİ NE ZAMAN, NEREDE YAPILACAK?

Edirne'de düzenlenecek olan geleneksel Kırkpınar Yağlı Güreşleri, 661. kez yapılacak. Festival 27 Haziran'da başlayacak. Kırkpınar Yağlı Güreşleri ise 1-2-3 Temm7uz 2022 tarihlerinde yapılacak. Güreşler TRT Spor kanalından canlı olarak izlenebilecek. Yarışa katılan onlarca sporcu başpehlivan olmak için rakipleri ile mücadele edecek.

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri, Türk güreşinin en büyük organizasyonu kabul ediliyor. Güreşler 1 Temmuz 2022 Cuma günü başlayacak. Minik pehlivanlar kol bağlayacak ve gelenek 661. kez yapılacak. 2 Temmuz 2022 Cumartesi günü başpehlivanların da olduğu güreşler devam edecek. 3 Temmuz Pazar günü, güreş ağası seçilecek, çeşitli boylarda müsabakalar yapılacak ve Türkiye'nin başpehlivanı belirlenecek.

kırkpınar yağlı güreşleri

TÜM GÜREŞCİLER ER MEYDANI'NA DAVETLİ

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, tüm güreşçileri Sanayiçi Er Meydanı'na davet ederek "Bu yıl yaklaşık 2 bin 500 pehlivan bekliyoruz. 110 hakem 9 tane de cazgırımız olacak. Hep beraber inşallah 661. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşler organizasyonunu da başarıyla yapacağız. Naklen yayını TRT yapacak. Diğer bölgesel ve ulusal kanallarımız TRT'den link alacaklar." açıklamasında bulundu.

KIRKPINAR YAĞLI GÜREŞLERİ 2022 ÖDÜLLERİ NE KADAR?

2021 yılında başpehlivan 60 bin TL almıştı. 2022 yılında ise 75 bin TL ödül verilecek. Başpehlivana para ödülünün yanı sıra altın madalya ve kupa da verilecek. Başpehlivan ikincisi 48 bin TL gümüş madalya ve kupa alacak. Başpehlivan üçüncüsü olan 2 güreşçiye de 25 bin TL para, kupa ve bronz madalya verilecek.