Kış Aylarında Doğalgaz Faturasını Düşürmenin Tasarruf Etmenin En Etkili 8 Yolu

Kış aylarının gelmesi ile soğuk havalar kendisini iyiden iyiye hissettirdi. Ekonomi açısından zor durumda olan vatandaşlar artan doğalgaz faturaları nedeniyle daha da zorlanıyorlar. Tam bu noktada birkaç etkili yöntem faturaların önemli ölçüde azalmasını sağlayabilir.

GÜNDEM 29.11.2019 - 12:28 15.07.2021 - 00:12 SERHATMEDYA

Kış aylarının gelmesi ile soğuk havalar kendisini iyiden iyiye hissettirdi. Ekonomi açısından zor durumda olan vatandaşlar artan doğalgaz faturaları nedeniyle daha da zorlanıyorlar. Tam bu noktada birkaç etkili yöntem faturaların önemli ölçüde azalmasını sağlayabilir.

Aralık ayına gireceğimiz şu günlerde soğuk ve yağışlı havaların etkisi daha fazla hissediliyor. Bu soğuk hava sürecinin önümüzdeki günlerde de artarak devam etmesi bekleniyor.Kışı hem sıcak hemde en ucuz maliyetle geçirmek isteyen vatandaşlar da doğalgaz faturalarının en uygun seviyeye düşürmeyi amaçlıyor. Bu kapsamda bizlerde birkaç etkili yöntem ile doğalgaz faturalarından tasarruf sağlanmasının yöntemlerini sizlerle paylaşıyoruz. İşte doğlagaz faturalarını neredeyse yarı yarıya indirecek o yöntemler.DOĞALGAZ FATURALARINDA TASARRUF YÖNTEMLERİEkonomik olarak zorlanan ve ay sonunu getirmeye çalışan vatandaşlar için kış aylarında en önemli sorun doğalgaz faturası. Peki doğalgaz faturası nasıl düşürülür? İşte tasarrafu etmenin en etkili 8 yolu,1-) Öncelikle evinizde ısı yalıtımı ve levhaları kullanın: Radyatörden çıkan ısı, arkasındaki duvarı ısıtır, ısı kaybını önlemek için radyatörün arkasına yalıtım levhaları yerleştirin.2-) Komibiyi açıp kapatmayın: Ev soğuk olunca kombiyi açmak ısınında kapatmak en yanlış uygulamalardan yapılması gereken ev ısındığında ayarı düşürmek.3-) Kombi tesisatının doğru yapılmış olması; kombi tesisatının doğru dizayn edilmiş olması ısı kaybı için oldukça önemli.4-) Çamaşırları peteklere asmayın; en yanlış uygulamalardan bir tanesi de peteklerde çamaşır kurutulması. Bu uygulamada ısının dağılmasına engel oluyor.5-) Güneş ışınlarından daha fazla yararlanın Güneş gören pencerelerin perdelerini açarak güneş ışınlarından daha fazla yararlanın, güneş çekildikten sonra perdeleri mutlaka kapatın.6-) Peteklerin önünü açık tutmaya çalışın; peteklerin önüne mobilya koyulmazsa ısı daha iyi yayılacaktır. 7-) Isı Pay Ölçer kullanımı; Eğer konutunuz merkezi sistemle ısıtılıyorsa öncelikle sitenin veya apartmanın ilk olarak ısı yalıtımını yaptırması ve ısı pay ölçer sistemine geçmesi faydalı olacaktır.8-) Binanızda dış cephe yalıtımı olmalı; dış cephe yalıtımı olan yapılar ısıyı daha iyi muhafaza ederek tasarruf sağlar.Emlak365.com
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@