Kış Tatilinde Gezilmesi Gereken En Güzel 5 Ülke

Tatil denildiğinde akla ilk olarak yaz ayları gelse de kış tatili de çok sayıda kişi için ayrı bir tutku olarak görülür. Sizler için kış tatilinde gezilmesi gereken 5 ülkeyi biraraya getirdik.

Kış Tatilinde Gezilmesi Gereken En Güzel 5 Ülke

Yurtdışında kış tatili yapmak isteyenler için sayısız seçenek bulunmakta olup bu ülkeler sayesinde unutulmaz anlar yaşamak mümkün hale gelir. Dünyanın dört bir yanında farklı rotaların olması herkese aradığı tatil fırsatını sunar. Bunları seçerken iklim şartlarını da dikkate almakta yarar vardır. Eğer kışın tatil yapacak fırsatınız varsa bunları hem iklimi elverişli hem de doğal güzellikler yönünden zengin olan bölgelerde değerlendirebilirsiniz. Bu amaçla en çok tercih edilen ve kış tatilinde gezilmesi gereken 5 ülke şunlardır:

1- Dubai

Birleşik Arap Emirlikleri’nde bulunan ve yedi emirlikten biri olan Dubai eski yıllarda bir balıkçı kasabası olarak bilinirdi. Zaman ilerledikçe yaşanan gelişmeler ve petrol ihracı bölgenin emirlik haline dönüşmesini sağlamıştır. İhracatın ciddi rakamlara ulaşması Dubai’yi her mevsim turist çeker hale getirmiş ve alışveriş, turizm, ticaret merkezi unvanlarını kazandırmıştır.

dubai-tatili

Bölge çöl ikliminin etkisiyle yaz aylarında son derece sıcak olduğundan ideal gezme zamanının kış ayları olduğu belirtilir. Kış sezonunda sıcaklık ortalamaları derece civarında olduğundan bunalmadan ya da üşümeden unutulmaz bir tatil yapabilirsiniz. Büyüleyen mimarisi, bölgede suç oranlarının düşük olması, eğlence ve spor alanlarında gelişmiş imkanlarının bulunması Dubai’yi mutlaka gezilmesi gereken yerler listesine eklemektedir.

2- Küba

Geniş yüzölçümüne sahip bir ada ülkesi olan Küba Karayipler’ e kadar uzanır. Ülkenin başkenti olan Havana aynı zamanda en büyük şehir olma özelliğine sahiptir. Bölge genelinde eski kültürel değerleri yansıtan renkli mimariler ve arabalar görmeniz mümkündür. Aynı zamanda insanların samimi olması tatilinizi daha da eğlenceli hale getirecektir.

kuba-tatili

Ülkede resmi dil İspanyolca olup tatile gitmeden önce bunu dikkate almanızda yarar vardır. Bu sayede bölgede yabancılık çekmezsiniz. Etkileyici mimarileri bulunduran şehirde sıcak iklimin hakim olması sayesinde Küba tatili daha da elverişli hale getirecektir.

3- Malta

Kışın gidilmesi gereken ülkeler arasında yer alan Malta sahip olduğu özelliklerle tatilcilerin ilgi odağıdır. Bölgede kış nüfusu yaza göre daha az olduğundan daha rahat bir gezi yapabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında dil okulları sebebiyle gelen öğrenci nüfusu artmaktadır. Kış sezonu tatili Malta’da ekonomik ve sakin olmaktadır. Havanın ılıklığı, temiz sahili ve kumsalları bölgeye talebi artırmaktadır.

malta-tatili

Malta’da kış sıcaklığı ortalama 15 derece olmaktadır. Bölgede müzeler, klasik mimariler, galeriler ve kolay ulaşım seçenekleri gezinizi kolaylaştıracaktır. Özellikle Birgu, St. Julians, Valletta, Mdina, Gozo adası gibi yerleri ziyaret edebilirsiniz.

4 - Barbados

Barbados bir ada ülkesi olup ABD’nin gezilip görülecek yerleri arasında yer alır. Bu ülke yaz aylarında çık sıcak olduğundan ılık olması sebebiyle kış tatili daha çok tercih edilir. Her mevsimde ülkenin güneşi görmesi ve havayolu ulaşımının kolay olması bölgeye olan talebi artırmaktadır. Ülkede refah düzeyi yüksek olup turizm, tarım ve denizcilik sektörleri gelişmiştir.

barbados-tatili

5 – Hollanda

En turistik şehirler arasında yer alan Amsterdam ve dahası Avrupa’nın tarihi ve zengin ülkelerinden biri olan Hollanda kış tatilinin olmazsa olmaz ülkeleri olarak bilinir. Anne Frank Museum, Dam Meydanı, Madame Tussauds Müzesi ve Van Gogh Müzesi bölgede gezilip görülecek yerlerden sadece birkaçıdır. Gece hayatı Amsterdam bölgesinde gelişmiş olup burada bulunan Kırmızı Işıklı Sokak ziyaret edilmeye değer noktalardandır.

hollanda-tatili

Amsterdam haricinde Rotterdam, Yel Değirmenleri, Volendam, Eindoven, Delft, Haarlem gibi bölgeler de mutlaka kışın gezilmelidir.

SONRAKİ HABER