Kışında Balkon Keyfi Yapmak İsteyenlere Mini Kış Bahçesi Önerileri!

Kış mevsiminin geldi. Koronavirüs salgını nedeniyle insanlar yeniden kapalı mekanlardan uzak durmak adına evlerine çekilirken kış bahçesi fikirleri öne çıktı.Kış bahçesi cam balkon fikirleri!

Kışında Balkon Keyfi Yapmak İsteyenlere Mini Kış Bahçesi Önerileri!

Pandemi aşılama çalışmalarına rağmen ne yazık ki devam ederken kış mevsiminin gelmesi ile beraber insanlar yeniden evlerine çekilmek zorunda kaldı. Kapalı mekanlarda sosyalleşmekten kaçınan insanlar yeniden evlerine yönelirken balkonda kış bahçesi fikirleri öne çıktı.

Koronavirüs salgını döneminde evlerin balkonları yeniden gözde hale gelirken kışı evde geçirmek ancak evinde kapalı kalmak istemeyen kişiler için kış bahçesi fikirleri önerilirken bu sayede balkonda sosyalleşmek mümkün oluyor. Özellikle de şömineli kış bahçeleri havaların en soğuk olduğu günlerde bile kullanılabiliyor.

KIŞ BAHÇESİ NEDİR, NE DEMEK?

Bahçe keyfinden kışında feragat etmek istemeyen ve kış mevsimi boyunca da bahçe keyfi yaşamak isteyen kişilerin tercih ettikleri kış bahçesi dairede ya da konutta açık alanların sonradan kapatılarak yapıya dahil edildiği, soğuk ya da sıcak havanın içeriye girişinin engellendiği cam ile bölünen alanlardır.

kış bahçesi 1

BALKONDA KIŞ BAHÇESİ YAPILIR MI?

Evet, kapatma imkanı bulunan her alan kış bahçesine dönüştürülebilir. Cam balkon ile kapatılan alanlarda da basit dokunuşlarla bu alanları kış bahçesine çevirmek mümkündür.

kış bahçesi 3

Alanın çok geniş olması dekorasyon konusunda farklı imkanlar sunarken alanın dar olması kış bahçesi yapılmasına engel değildir. Şömine ya da elektrik sobası kurulan balkonlar kışın soğuk günlerde de kullanılabilir.

kış bahçesi 4

Ortama kış bahçesi havası verilebilmesi adına canlı çiçek ve bitki yerleştirilmesi daha etkili bir görünüm elde edilmesini sağlar.

kış bahçesi 5

Zemin kaplaması için yapay çim halılar kullanılabileceği gibi aynı zamanda laminant görüntülü seramik yer kaplamaları da tercih edilebilir.

SONRAKİ HABER