>

Kısıtlamalarda Gevşeme Başladı, Mart Ayı Tatil Önerileri Açıklandı!

Koronavirüs salgını nedeni ile tatili özleyen kişilerin sayıları rekor seviyeye ulaşırken düşen vaka sayısı ve gelen kısıtlamaların gevşetileceği açıklaması ile beraber Mart ayı tatil önerileri araştırmaya başlandı.

Kısıtlamalarda Gevşeme Başladı, Mart Ayı Tatil Önerileri Açıklandı!

Koronavirüs salgını nedeni ile tatili özleyen kişilerin sayıları rekor seviyeye ulaşırken düşen vaka sayısı ve gelen kısıtlamaların gevşetileceği açıklaması ile beraber Mart ayı tatil önerileri araştırmaya başlandı. Türkiye'de Yerinde Karar Dönemi uygulaması ile beraber 1 Mart 2021 tarihi itibari ile vaka sayısı düşük olan illerde kısıtlamalar kademeli olarak kaldırılacak. Yasaklarda gevşeme açıklaması ile beraber Mart ayı tatil önerileri de araştırılmaya başlandı.

MART AYINDA TATİLE NEREYE GİDİLİR?

Dört mevsimi yaşaması nedeni ile dünyanın en güzel tatil ülkeleri arasında gösterilen Türkiye tarihi ve doğal güzellikleri ile gezmek isteyen kişilere alternatif pek çok seçenek sunuyor. Deniz tatili, yayla tatili, kamp tatili, kar tatili, rafting ve tarihi turlar gibi pek çok imkan sunulan Türkiye'de son dönemde gastronomi turları da yoğun ilgi görüyor. Koronovirüs salgını nedeni ile getirilen zorunlu kısıtlama kararları ile evlerinde sıkılan kişiler için Mart ayında tatil yerleri de gevşeme haberi sonrası araştırmaya başlandı. Mart ayında ziyaret edebileceğiniz son derece fazla destinasyon seçeneği bulunuyor.

Kısıtlamalarda Gevşeme Başladı, Mart Ayı Tatil Önerileri Açıklandı! - Resim 1

Bunlar arasında ilk sırada hiç tartışmasız Denizli'de bulunan Pamukkale Travertenleri ilk sırada yer alıyor. Burada yer alan termal suların şifalı bulunması nedeni ile Mart ayında uzun bir süreden sonra tatile çıkacak kişilere Mart ayı için kesinlikle ilk tatil önerisinde bulunulan yer Pamukkale olarak öne çıkıyor. Bölgede yer alan otellerde termal havuz keyfi seçenekleri de sunuluyor.

Kısıtlamalarda Gevşeme Başladı, Mart Ayı Tatil Önerileri Açıklandı! - Resim 2

Ülkemizin en önemli tarihi ve kültürel zenginlikleri arasında yer alan Kapadokya Mart ayı tatil önerileri listesinde ikinci sırada yer alıyor. Kışın karlar altında da ayrı bir güzelliğe sahip olan Peri bacaları özellikle de Mart ayında evlenenler ve balayı önerileri arayan kişiler için son derece romantik bir ortam sunması nedeni ile tavsiye ediliyor.

Kısıtlamalarda Gevşeme Başladı, Mart Ayı Tatil Önerileri Açıklandı! - Resim 3

Bu aylarda gidilecek yerler arayan kişiler için öne çıkan bir diğer tatil noktası ise İstanbul'un gürültüsü ve stresinden uzak ama şehre yakın konumda bulunan Sapanca olarak öne çıkıyor. Sapanca gölü ve maşukiye bölgenin en güzel yerleri olarak öne çıkarken koronavirüsten uzak, sakin ve sessiz bir dinlence için kesinlikle tatil rotanızda yer almalı.