Kızına Pitbull Saldıran Apartman Görevlisi Babaya Bir Şok Daha! İşinden Kovuldu, Evinden Atıldı!

Gaziantep'te tasmasız bırakılan 2 Pitbull tarafından saldırıya uğrayan Asiye'nin babası Hüseyin Ateş'in işinden kovulduğu öğrenildi. Ayrıca saldırgan pitbulların da patronuna ait olduğu ortaya çıktı.

Gündem 25.12.2021 - 14:10 25.12.2021 - 14:10 Büşra Uluşen

Gaziantep'te 22 Aralık tarihinde apartman görevlisi olarak çalışan Hüseyin Ateş'in 4 yaşındaki kızı Asiye, bahçede oyun oyunadığı esnada 2 pitbullun saldırısına uğradı. Asiye'nin feryadını duyan apartman sakinleri küçük kızı güçlükle köpeklerin elinden kurtardı. 

Tedavi İçin Antalya'ya Gönderildi

Yoğun bakımda tedavisi devam eden Asiye, dün hava ambulansıyla Antalya'ya sevk edildi. Asiye'nin bundan sonraki yoğun bakım ve nakil işlemleri Antalya'da yapılacak. 

asiye

Doku Nakli Gerekecek

Hava ambulansıyla saat 03.00 sıralarında Antalya'ya gelen Asiye Ateş Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırılarak Pediatri Yoğun Bakım Ünitesi'ne alındı. 

Asiye'nin sağlık durumunun iyi olduğu, ancak kulak, kafatası ve ensesine aldığı darbeler nedeniyle doku nakli olması gerekecek. 

Küçük kızın tedavisi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Ana Biliim Dalı tarafından takip edilirken, tedaviyi Prof. Dr. Ömer Özkan'ın üstleneceği bilgisi kaydedildi. 

''İşten Kovuldum, Köpekler Patronumundu''

Asiye'nin babası Hüseyin Ateş, Asiye'nin tedavi görerek dünyaya geldiğini ve sağlık sorunları nedeniyle bir daha çocuk sahibi olamayacaklarını söyledi. Kızının iyileşmesi için dua eden baba, olay günü binanın temizliğini yaptığı için kızının çığlıklarını duymadığını, aşağı indiğinde çocuğunun hastaneye götürüldüğünü gördüğünü belirtti. 

asiye2

Ateş, kızını ısıran köpeklerin patronuna ait olduğunu ve bu nedenle işinden kovulduğunu sölerken, evinden de taşınacağını dile getirdi. 

Kızının hayati tehlikesi devam eden baba Ateş, adaletin yerini bulmasını temenni ederek Asiye'ye yüz nakli yapılmasını ve kızını daha iyi okullarda okutmak istediğini söyledi. 

Uzuv Kaybı Yaşamayacak

Asiye'nin ameliyatını gerçekleştiren Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Operatör Doktor Abdulkadir Calavul, ameliyatın oldukça zorlayıcı olduğunu ve yaklaşık 6 saat sürdüğünü belirtti. 

asiye3

Calavul, Asiye'nin ameliyat sonrasında herhangi bir uzuv kaybı yaşamayacağını söylerken, şu anda yüz felci ya da işitme testi yapamadıklarını aktardı. Öte yandan Asiye'nin hastaneye getirildiğinde bilincinin kapalı olduğunu ve sağ kulak bölgesi, sağ yanak bölgesi ile sol ense bölgesinde kemiği koptuğunu belirterek, yapılan başarılı ameliyat sonucunda hepsinin yerine dikildiği bilgisini kaydetti. 

Beyin Bölümü Açıkta Kaldı

Asiye'nin sağlık durumu hakkında bilgi vermeye devam eden Calavul, tedavideki en büyük sorunun beyin bölümünü açıkta olmasından kaynaklanacak olan enfeksiyon riski olduğuna dikkat çekti. Küçük Asiye'nin tedavisi Antalya Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde sürüyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@