Kızlarına Pitbull Saldıran Apartman Görevlisi Aileye Önce Tehdit Sonra Para Teklifi!

Gaziantep'te apartman görevlisi ailenin 4 yaşındaki kızına saldıran Pitbull'un sahipleri, aileyi davadan vazgeçmeleri için önce tehdit etti daha sonra para teklif ederek adeta dalga geçtiler.

Gündem 24.12.2021 - 11:13 24.12.2021 - 11:13 Büşra Uluşen

Gaziantep'te apartman görevlisi olarak çalıştığı bina sakinlerine ait beslenmesi yasak olan pitbull cinsi köpeklerin saldırdığı 4 yaşındaki küçük Asiye'nin vücudunda büyük hasarlar olduğu ve ağır bir ameliyat geçirdiği öğrenildi.

Kızını pitbullların elinden zor kurtarak acılı baba Hüseyin Ateş, Pitbull sahiplerinin en yüksek cezayı almasını talep ettiğini belirterek ''Doktorlar krtik süreçte olduğumuzu söyledi. Bu köpekleri sokakta gezdirmek yasak'' dedi.

Asiye'nin Hayati Tehlikesi Devam Ediyor

Kafasına, yüzüne ve beyin bölgesine dair hasar alan Asiye'nin beyin dokusunda dahi ısırık izleri olduğu tespit edildi. Ense kemiğinde sorun olan Asiye, bu saldırı nedeniyle sağ kulağını tamame kaybedebilir ve yüz felci ile işitme kaybı riski bulunuyor.

pitbull saldırısı

3 Kişi Tutuklandı

Olay sonrasında gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen 6 şüpheliden Zeynep Can, Zeliha Can ve Mustafa Yiğit ''itelikli kasten yaralama'' suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi. Süheyla Kurçak, Mustafa Elibol ve sitenin güvenlik görevlisi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Hem Tehdit Hem Para Teklifi!

Kızı ölümden dönen baba Hüseyin Ateş'e, karşı taraf davacı olmaması konusunda tehdit yağdırarak aksi halde binadaki işine son verileceği bilgisi kaydedildi. Teklifi kabul etmeyen babaya daha sonra ise para teklifi yapıldığı öğrenildi. 

asiyenin-ailesi_7968

Asiye'nin Doğumu Borç Para İle Oldu

Edinilen bilgiye göre, Ateş ailesinin Asiye'nin doğumu için intertilite tedavisi gördüğü ve yakınlarından borç alarak 300 bin TL borçlandığı öğrenildi. 

Tarım İl Müdürlüğü ise serbest kalan 5 şüpheliye yalnızca 30'ar bin lira para cezası kesti. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@