KKTC'de Şaşkınlık Veren Olay! Borcunu Ödemeyen Maliye Bakanlığı Karanlıkta Kaldı!

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu KIBTEK, borçlarını ödemediği gerekçesiyle KKTC Maliye Bakanlığının elektriğini kesti. Bakanlık, 'Bize fatura gelmedi' dedi.

Gündem 04.02.2022 - 11:49 04.02.2022 - 11:49 Büşra Uluşen

Yavru vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) herkesi şoke eden bir olay yaşandı. Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (KIBTEK), biriken borçları ödemediği gerekçesiyle Maliye Bakanlığının elektriğini kesti. 

Edinilen bilgilere göre Maliye Bakanlığının KIBTEKe 160 milyon TL tutarında borcu bulunduğu ve KIBTEK ile bakanlığın bir süredir anlaşmazlık yaşadığı öğrenildi. KKTC'de Ekonomi ve Enerji Bakanlığı ile Maliye Bakanlığı arasındaki elektrik alacağı nedeniyle Maliye Bakanlığına 2 gündür elektrik verilmiyor.

BAKANLIK BORCUNU ÖDEMEDİ, ELETRİĞİ KESİLDİ

Maliye Bakanı Dursun Oğuz'un konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Maliye Bakanlığının elektriğinin KIBTEK'i idare eden Elektrik Sendikası (EL-SEN) tarafından kesildiğini belirtti. 

kktc maliye bakanı

Maliye bakanlığına, Ekonomi ve Enerji Bakanlığına bağlı elektrik kurumu üzerinden herhangi bir fatura gelmediğini savunan Oğuz, elektrik kesintisinin tamamen olay yaratmak amaçlı yapılan bir hamle olduğunu söyledi. 

Maliye Bakanı Oğuz, bakanlığın üzerine düşen yükümlülüklerin yerine getirilmesine rağmen KIBTEK'in tek taraflı hazırladığı deme planı ile bakanlığın borcu olduğunun iddia edildiğini söylerken, bahsi geçen borcun bakanlığa fatura edilmediğini ifade etti. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@