Kocaeli Sağlık Kent Konutları Kura Çekilişi Sonuçları İsim Listesi 2021 Belirleniyor!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlık çalışanları için yapılan Sağlıkkent konut projesi için başvuru yapan kişilerden hak sahiplerini belirlemek için kura çekilişi yapılıyor.

Konut Projeleri 26.10.2021 - 16:55 26.10.2021 - 16:55 Gülcan Özer

Koranavirüs salgını ile mücadele konusunda en ön saflarda yer alan sağlık çalışanları için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi de kolları sıvamış, Kocaeli'nde yaşayan sağlık çalışanları için özel konut projesi geliştirilmişti. Kocaeli sınırları içerisinde hizmet veren sağlık çalışanları için hayata geçirilen konut projesi için yoğun başvuru yapılırken başvuru sahipleri arasından ev sahibi olmaya hak kazanacak olan kişileri belirleyecek kura çekimi yapılıyor. 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi internet sitesi üzerinden yayımlanan ilanda satışa sunulan 502 konut için başvuruda bulunan 782 kişi arasından ev sahibi olmaya hak kazanacak olan kişiler noter huzurunda kura çekimi ile belirlenecek. 27 Ekim 2021 Çarşamba günü yapılacak olan kura çekimi noter huzurunda saat 13:00 itibari ile Anıttkapı'da gerçekleştirilecek. 

SAĞLIKKENT KONUT PROJESİ KURA ÇEKİLİŞİ SONUÇLARI İSİM LİSTESİ NE ZAMAN BELİRLENECEK?

Kira öder gibi ev sahibi olmak isteyen kişilerin yoğun ilgi gösterdikleri proje hakkında bilgi veren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın beklenen kura çekimini yarın yapacaklarını açıkladı. 1 Ekim 2021 tarihi itibari ile başvuruları alınan ve 15 Ekim 2021 tarihi itibari ile başvuruları sona eren projede kamu ve özel sektörde hizmet veren 502 sağlık çalışanı ev sahibi olacak. 

SAĞLIK KENT KONUT PROJESİ SATILIK EV FİYATLARI NE KADAR, KAÇ TL?

Projede yer alan konutlar için en düşük satış fiyatı 255 bin lira olarak belirlenirken fiyatlar seçilen daire tipine göre 528 bin liraya kadar yükselecek. Yüzde 20 peşin ödeme yapan sağlık çalışanları kalan tutarı 60 ay vadeli olması halinde yüzde 0.79 faiz oranı ile ve 120 ay vadeli olması halinde ise yüzde 1,06 kar payı oranı ile taksitle ödeyecekler. Peşin ödemede yüzde 5 indirim yapılan konutlar 18 ayda teslim edilecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@