Komşu Kavgasında Emsal Karar: Tencere Silah Olarak Kabul Edildi!

Komşular arasında yaşanan tartışmalar ne yazık ki son dönemde artarken Adana'da yaşanan komşu kavgasında savcılık emsal bir karara imza attı!

Gündem 19.04.2022 - 15:27 19.04.2022 - 15:27 Gülcan Özer

Adana'da komşu olan iki kadın arasında yaşanan tartışma kısa sürede büyüyerek kavgaya dönüştü. Komşu kadınlardan biri diğerinin yüzüne tencere vurarak yaralanmasına neden olurken, yaralanan komşu olayı mahkemeye taşıdı. 

Olayın yargıya taşınmasının ardından tarafları dinleyen savcılık iddianame hazırlarken, iddianame de savcılığın tencereyi silah olarak kabul etmesi büyük yankı uyandırdı. Yaralanan kadın olayın cezasız kalmamasını istediğini belirtirken tencerenin silah sayılması ise benzer yaralamalı kavgalar için emsal karar olması açısından büyük önem taşıyor. 

GÜNEŞ ENERJİSİ NEDENİ İLE KAVGA ETTİ, SAVCILIK EMSAL KARARI AÇIKLADI! 

Adana'nın Çukurova ilçesinde yaşayan 39 yaşındaki F.B. ile 46 yaşındaki F.S. iddialara göre su akıtan güneş enerjisinin tamir edilmemesi nedeni ile anlaşmazlık yaşadı. Komşusunun ısrarla akıtan güneş enerjisini tamir ettirmemesi üzerine genç kadın eşi ile beraber savcılığa giderek şikayetçi oldu. 

Komşular arasında bu nedenle başlayan husumet sık sık kavgaya dönüşmeye başladı. İlk olarak F.S. iddialara göre kendisinden şikayetçi olan komşusunun evini akrabaları ile basarak şiddet uyguladı. Karakolda iddiaları reddeden kadın serbest kalırken Haziran ayında ise iki komşu arasında küfür krizi nedeniyle yine şikayet soruşturması açıldı. 

adana kavga kararı

16 Temmuz tarihinde ise bu sefer iddialara göre apartmandan evine girmek isteyen genç kadına yine komşusu "sen delinin tekisin, tedavi olman lazım diyerek" elindeki tencereyle saldırdı. Tencere ile yüzünden yaralanan genç kadın ambulansla hastaneye kaldırılırken yüzüne dikiş atıldı. Şikayet üzerine Adana Cumhuriyet Başsavcılığı iddianame hazırlarken olay 'silahla kasten basit yaralama' suçundan dava açılması ile gündem oldu. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@