Komşular Arasında Dikiş Makinesi Sesi Kavgası Meydan Savaşına Döndü, 1 Kişi Hayatını Kaybetti!

Denizli'de komşular arasında akşam saatlerinde dikiş makinesi gürültüsü nedeni ile başlayan kavgada çok sayıda kişi yaralandı, 1 kişi hayatını kaybetti!

Komşular Arasında Dikiş Makinesi Sesi Kavgası Meydan Savaşına Döndü, 1 Kişi Hayatını Kaybetti!

Koronavirüs salgını döneminde komşular arasında yaşanan gerilimler evde geçirilen sürenin artması ile beraber büyürken ne yazık ki çok sayıda kavga haberi gelmeye devam ediyor. Son senelerde yaşanan olayların üst üste gelmesi ile psikolojik olarak yıpranan kişiler en küçük olaylarda dahi sert tepkiler verirken yaşanan kavgaların bir çoğunda ise kan akıyor.

Bu kavgaların son örneklerinden biri de Denizli'de meydana geldi. Denizli'nin Merkezefendi ilçesi Muratdede Mahallesi sınırları içerisinde yer alan apartmanda oturan 2 komşu arasında akşam saatlerinde dikiş makinesi çalıştırılması nedeni ile tartışma yaşandı. Makinenin çıkarmış olduğu gürültüden rahatsız olan 35 yaşındaki Ü.Ç. komşusunu uyardı.

KOMŞULAR ARASINDAKİ KAVGA MAHALLE SAVAŞINA DÖNDÜ, ÇOK SAYIDA KİŞİ YARALANDI, 1 KİŞİ ÖLDÜ!

Akşam saatlerinde evinde dikiş makinesi çalıştıran O.K. komşusu Ü.Ç. tarafından gürültü olduğu gerekçesi ile uyarıldı. İki komşu arasında sözlü tartışma yaşanırken diğer komşuların ihbarı üzerine olay yerine güvenlik güçleri geldi. Komşusundan şikayetçi olan Ü.Ç. bunun üzerine polis tarafından karakola götürüldü ve ifadesi alındı.

Komşusunun şikayetçi olması üzerine bu sefer güvenlik güçleri dikiş makinesi çalıştıran O.K.'yi göz altına almak üzere aynı binaya geldi. Ekip otosuna bindirilmek üzere olan O.K. bir anda şikayetçi olan komşusu ve oğlunun bıçaklı saldırısına uğradı. Başlayan arbede bir anda diğer aile üyelerinin de gelmesi ile 15 kişinin karıştığı mahalle kavgasına dönüştü.

dikiş-makinesi-sesi

Çıkan kavgada polis otosuna bindirilmek üzere olan O.K. çok sayıda bıçak yarası alırken olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından olay yerinde yapılan kalp masajı ile hayata döndürüldü. Ancak yapılan tüm müdahaleler rağmen aşırı kan kaybı nedeni ile hastaneye ulaştırılamadan yolda hayatını kaybetti. Güvenlik güçlerinin havaya ateş ederek zorlukla kontrol altına aldığı kavgada bıçaklar ve sopalar kullanılırken olay yerinde çok sayıda kişinin yaralandığı belirlendi.

Güvenlik güçleri O.K.'nin hayatını kaybetmesi üzerine komşusu Ü.Ç. ile oğlu A.Ç.'yi göz altına alırken olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Olayda hayatını kaybeden O.K.'nin daha öncede dikiş makinesi sesi nedeni ile mahallede farklı kişiler tarafından da şikayet edildiği ve gürültü nedeni ile farklı kavgaların yaşandığı iddia edildi.

SONRAKİ HABER