Komşular Arasında Gürültü Kavgası: Canlı Yayında Ders Yapan Öğretmen ve Ailesi Darp Edildi

Muğla'ya bağlı olan Milas ilçesinde oturan öğretmen İ.K. koronavirüs salgını nedeni ile öğrencilerine uzaktan eğitim ile ders vermeye başladı.

Komşular Arasında Gürültü Kavgası: Canlı Yayında Ders Yapan Öğretmen ve Ailesi Darp Edildi

Muğla'ya bağlı olan Milas ilçesinde oturan öğretmen İ.K. koronavirüs salgını nedeni ile öğrencilerine uzaktan eğitim ile ders vermeye başladı. Binada oturan komşuları iddialara göre öğretmenin aşırı gürültü yapması nedeni ile şikayetçi oldu.

ÖĞRETMEN EVDE CANLI DERS VERİRKEN SALDIRIYA UĞRADI!

Son dönemde koronavirüs salgını nedeni ile gerek evden çalışma gerekse de uzaktan eğitime geçiş yapılması ile evde kalınan süre uzarken komşular arasında da gürültü şikayetleri arttı. Ekonomide yaşanan dalgalanma ve maddi sorunlar nedeni ile gerilen insanlar arasında yaşanan tartışmalar artarken ne yazık ki bu olaylardan biri de Muğla'nın Milas ilçesinde yaşandı. Milas'ta Zekeriya Gümüşkesen Ortaokulu'nda öğretmen olarak görev alan İ.K. iddialara göre komşuları tarafından darp edildi.

Genç öğretmen tarafından verilen ifadeye göre canlı yayında ders yaparken komşuları tarafından ilk olarak telefonla arandığını, sonrasında ise kapısının tekmelendiğini belirterek sonrasında eşinin geliş saatini soran komşularının akşam saatlerinde tekrar kendilerine saldırdıklarını söyledi. Öğretmen ve eşinin akşam eve dönüşü sırasında apartman bahçesinde bekleyen 10 kişilik bir grup ile aralarında yeniden gürültü şikayeti ile tartışma yaşandığı belirtilirken öğretmenin yanı sıra eşi, annesi ve kız kardeşinin kalabalık grup tarafından darp edildiği iddia edildi.

Olay hakkında açıklama yapan Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yaşanan saldırıyı kınarken Eğitim Bir Sen İlçe Temsilcisi Ahmet Öcal Kavukoğlu, Türk Eğitim Sen Temsilcisi Muzaffer Kafalı, Eğitim Sen Temsilcisi Sinan Coşkun, Eğitim İş Temsilcisi Şahin Bilgi ile sendika üyeleri öğretmenleri tarafından toplanan kalabalık grup basın açıklaması yaparak saldırıyı kınadı. Olay hakkında öğretmen şikayette bulunurken konu hakkında güvenlik güçleri tarafından soruşturma başlatıldı.

SONRAKİ HABER