Komşular Arasında Kavga Silahlı Çatışmaya Döndü!

Kayseri'de aynı apartmanda oturan komşular arasında yaşanan tartışma kısa sürede büyüyerek kavgaya döndü. Kavgada birbirlerine balkondan soda şişesi fırlatan komşular kavgaya sokakta ta devam etti.

Komşular Arasında Kavga Silahlı Çatışmaya Döndü!

Pandemi döneminde ne yazık ki komşular arasında yaşanan anlaşmazlıklar daha da artarken özellikle de herkesin evde olması nedeni ile gürültü şikayetlerinden büyük bir artış yaşandı. Bazı binalarda yaşanan anlaşmazlıklar nedeni ile tartışmalar yaşanırken büyüyen olaylara polis müdahalesi ise kaçınılmaz bir hal aldı.

Bunlardan biri de Kayseri'ye bağlı olan Battalgazi Mahallesi'nde yaşandı. Kayseri Battalgazi Mahallesinde aynı binada oturan iki komşu arasında tartışma yaşandı. Tartışma diğer komşuların da araya girmesi ile çok fazla büyümeden ayrıldı.

BALKONDAN BİRBİRLERİNE SODA ŞİŞESİ FIRLATAN KOMŞULAR, SOKAKTA SİLAH VE SOPALARLA KAVGAYA GİRİŞTİ!

Olayın ardından bugünde komşular arasında dün yaşanan gerginliğin de etkisi ile yeniden tartışma başladı. Sinirlerine hakim olamayan komşular birbirerine balkondan soda şişesi fırlatmaya başladı. Birbirlerine balkondan birşeyler atmaya başlayan komşular kavganın hareretlenmesi üzerine apartmanın önündeki sokakta kavga etmeye başladı.

Binadaki diğer komşuların ve diğer mahalle sakinlerinin müdahale etmeye çalıştığı kavga kısa sürede büyürken olayda silah kullanılması üzerine güvenlik güçlerine haber verildi. Kavganın ayrılamaması ve büyümesi üzerine mahalleye çevik kuvvet polisleri sevk edilirken polis kavgayı ayırmak ve tarafların ellerinde bulunan sopaları almak için aile üyelerine biber gazı sıkarak müdahale etti.

Uzun uğraşlar sonrasında güvenlik güçleri kavgayı ayırmaya başlarken olay esnasında pompalı tüfekle havaya ateş açtıkları tespit edilen kişiler göz altına alındı. Olay yerine gelen sağlık ekipleri yaralılara müdahale ederken polis tarafından kavgaya karıştığı tespit edilen bazı kişiler göz altına alındı. Olayla ilgili soruşturma sürerken mahallede tekrar kavga yaşanmaması adına güvenlik güçleri geniş güvenlik önlemi aldı.