Komşular Arasında Köpek Kavgası Meydan Savaşına Döndü! Çevik Kuvvet Ekipleri Zor Ayırdı, 15 Kişi Gözaltına Alındı

Aksaray'da komşular arasında yaşanan köpek kavgası mahalle savaşına döndü. Çevik kuvvet ekiplerinin müdahale ettiği kavgada sokak kapatıldı, çok sayıda kişi yaralanırken 15 kişi gözaltına alındı.

Komşular Arasında Köpek Kavgası Meydan Savaşına Döndü! Çevik Kuvvet Ekipleri Zor Ayırdı, 15 Kişi Gözaltına Alındı

Toplumsal gerginlik her gün biraz daha artarken bunun son örneklerinden biri de Aksaray'da yaşandı. Aksaray Yavuz Sultan Selim Mahallesi'nde oturan 2 komşu arasında köpek yüzünden tartışma yaşandı.

Komşusunun köpeğinin kümesine girerek burada bulunan yumurtaları yediğini iddia eden 30 yaşındaki İ.Y. 33 yaşındaki kapı komşusu İ.K. ile tartışma yaşadı. İkili arasında yaşanan tartışma kısa sürede büyüyerek ailelerin de karıştığı taşlı sopalı kavgaya dönüştü. Çıkan kavgada 3 kişi yaralanırken olay yerine gelen ekipler tarafları zorlukla ayırdı.

KÖPEK KAVGASI YENİDEN ALEVLENDİ, KOMŞULARI ÇEVİK KUVVET ZOR AYIRDI!

Kavgayı ayıran güvenlik güçlerinin olay yerinden ayrılması ile akşam saatlerinde komşular bir kere daha karşı karşıya geldi. Aile üyelerine haber verilmesi ile mahallede toplanan iki kalabalık grup taş ve sopalarla birbirine saldırırken diğer komşular tarafından hemen güvenlik güçlerine haber verildi.

kopek-kavgasi

Kavganın son derece büyümesi üzerine olay yerine çevik kuvvet ekipleri sevk edilirken polisin güçlükle ayırdığı kavga sonrası kavgaya karıştığı belirlenen 15 kişi gözaltına alındı. Sokağa tüm giriş çıkışlar kapatılırken komşuların evlerinin önünde tekrar kavga çıkmasını engellemek adına güvenlik güçleri nöbet tuttu. Görüntülere yansıyan kavgada tarafların birbirlerine taş ve sopalarla acımasızca saldırdıkları görülürken kavganın 3 gündür devam ettiği belirtildi. Mahalle sakinleri yaşanan gerginlik nedeni ile tedirginlik yaşarken güvenlik güçleri bir kere daha kavga yaşanmaması adına mahallede geniş çaplı güvenlik önlemleri aldı.

SONRAKİ HABER